Nie mam najmniejszego pojęcia o programowaniu w JAVA. Dlatego tutaj proszę o napisanie programu lub pomoc.

  1. Włączam bluetooth i paruję ręcznie telefon (JAVA) z komputerem (DELPHI - prosty program oparty na gotowych komponentach). Parowanie urządzeń działa.
  2. Teraz potrzebuję program w JAVA, który będzie tylko wysyłał do komputera informację, który klawisz został wciśnięty. Komunikacja tylko w jedną stronę.
  3. Do tego używa się bluetooth i obex. Z tego, co na razie wyczytałem to bluetooth mogę pominąć, bo teraz potrafię parować urządzenia oprogramowaniem telefonu. A więc zostaje obex - czyli przekazywanie danych.
  4. OBEX. To jest kluczowe zagadnienie (plusminus klient/serwer).
  5. Pojawia się pytanie czy po włączeniu aplikacji JAVA będzie ponowne żądanie potwierdzenia, zerwanie połączenia czy cokolwiek innego. Chodzi mi o to czy w ten sposób wyślę dane do komputera?
  6. Na ekranie programu ma się pojawić prosta grafika, które nie będzie się zmieniać podczas działania programu. Zależy mi jedynie na takim pilocie.
  7. Nie może to być symbian.
    8. Może już istnieje jakiś program, który działałby jak pilot? Nie mam najmniejszego pomysłu, co wpisać w google'ach. Liczyłem, że łatwo znajdę program JAVA do sterowania komputerem. Idealny byłby tutaj program, który przypisuje klawisze w telefonie, klawiszom na klawiaturze. Jak klikam na telefonie to tak, jakbym klikał na klawiaturze. Różni ludzie mają różne pomysły, więc może coś takiego powstało.

Wkładam więc linki z tym, co znalazłem w internecie. Może ktoś się zainteresuje i wskaże, co jest istotne.
opis javax.bluetooth
http://java.sun.com/javame/reference/apis/jsr082/javax/bluetooth/package-summary.html
opis javax.obex
http://bluecove.org/bluecove/apidocs/javax/obex/package-summary.html

Jest demo w moim SDK (bluetoothDemo.java), które niewiele mi mówi, bo nie umiem się połapać w JAVA i nie zmodyfikuję sam tego kodu.

Mam nadzieję, że jest to do napisania w minutę, albo i mniej.