Komunikacja przez Wifi lub Bluetooth

0

Witam,

Mam dosyć ambitny plan napisania dwóch aplikacji - jedna po stronie komputera, druga po stronie urządzenia mobilnego z Androidem. Głównym problemem będzie nawiązanie połączenia pomiędzy tymi dwoma aplikacjami. Co według Was będzie łatwiejsze do implementacji? Komunikacja przez Wifi, czy Bluetooth? Z czego trzeba będzie skorzystać (biblioteki itd.)?

PS. Między aplikacjami chcę przesyłać (w jedną stronę: smartphone -> komputer) niewielkie porcje danych - do kilku bajtów.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź, może ktoś już kiedyś robił coś podobnego.

EDIT: Zapomniałem dodać że program po stronie komputera chcę napisać w C++.

1

Przez wifi komunikujesz się przez tcp/ip a przez bt np przez profil ssp, który jest bezprzewodowym rs232. Oba rozwiązania są równie proste.

0

Wybierając dajmy na to połączenie przez Wifi - jak dokładniej trzeba będzie je zrealizować? Zakładam sytuację że nie ma w pobliżu routera.

Może wtedy można skorzystać z opcji HotSpot w telefonie? Jeśli tak, czy wtedy połączenie będzie się odbywać analogicznie jak przy połączeniu przez router?

1

Wybierz WiFi/Internet
Android to system, tworzony dla internetu, większość kto ma androida, to też router w domu, bo inaczej byś nie wyrobił z kosztami pakietów internetowych. No i też implementacja jest banalna jak świat.
Bluetooth? Laptopy mają wbudowane, stacjonarne rzadko mają.

0

OK, dzięki za sugestie. Zaczynam więc od zapoznania się z WinSock'iem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0