Java-jaka książka?

0

Chciałam w prezencie zakupić książkę o programowaniu w Javie. Obdarowany ma przypomnieć sobie wiedzę zdobytą kilka lat temu na studiach i uzupełnić. Najlepiej żeby to były podstawy i coś więcej. Nie mam zielonego pojęcia co wybrać żeby nie wyrzucić kasy w błoto, bo zwyczajnie jestem laikiem w "sprawach informatycznych".
Czy JAVA Kompendium Programisty Herbert Schildt to dobra pozycja? Przeglądając książki w tej tematyce w empiku rzuciła mi się w oczy.

Proszę o pomoc i wyrozumiałość. I z góry bardzo dziękuję :)

0

Książeczka całkiem nowa w stosunku do tych jakie oferują nam na rynku. Omówiony pakiet java.nio . Sam chciałem kupić, jednak cena trochę odstraszyła.

Myślę, że bardzo dobra lektura.

0

Dzięki za uwagi.
Czytałam informacje w"książkach do javy" ale pozycji o którą pytam tam nie ma, dlatego pozwoliłam sobie tutaj napisać

0

Skoro znajomy ma za soba studia informatyczne, to nie ma sensu mu kupowac czegos sctricte dla poczatkujacych. Chociaz taka ksiazka, ktora jest przekrojem przez caly jezyk jest dobrym rozwiazaniem, ale do tego polecalbym tez cos bardziej zaawansowanego, a dokladniej Java. Efektywne programowanie Czyli ksiazka, ktorej autorem jest osoba, majaca duzy wklad w jezyk java ( tworca chociazby collection framework, czy wspoltworca pakietu java.util.concurrent ), ksiazka zawiera tak zwane "best practices"</url>

0

I jakby nie patrzeć, ma w miarę "świeżą" datę wydania.

0

przede wszystkim należy rozwinąć temat "wiedza zdobyta na studiach" - bo ta, nawet jeżeli zawężamy studia tylko do informatyki, potrafi być bardzo różna, to zależy bardziej od osoby niż od studiów. jeżeli są solidne podstawy, to lepiej kupić coś bardziej zaawansowanego.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1