[Pytanie] Obsługa plików AutoCAD

0

Witam,

Mam problem natury architektonicznej. Do mojej aplikacji webowej (Spring + Hibernate na Tomcacie) muszę dodać funkcjonalność pewnego rodzaju mapy. Otóż mam plik z programu AutoCAD (który mogę oczywiście skonwertować do dowolnego formatu, na razie zakładam, że pracuję na pliku DXF). Plik ten przedstawia pewne obiekty w postaci czworokątów.

Chcę uzyskać możliwość wyświetlenia mapy moich obiektów zakładając, że gdy użytkownik kliknie na wnętrze któregoś z czworokątów, pojawi się formularz danych tego obiektu (na przykład jako popup).

Najprostszym rozwiązaniem byłoby zdaje się przekonwertowanie pliku AutoCAD do np. zwykłego JPG-a, a następnie wyświetlenie obrazka jako html-owej mapy ze zdefiniowanymi obszarami do kliknięcia, ale czworokątów jest tak dużo, że właściwie niemożliwe jest ręczne definiowanie mapy obszarów kliknięć.

Czy ma ktoś jakąś sugestię w którą stronę powinienem się zwrócić? Czy może próbować zrealizować to apletem? Czy może lepsze byłoby rozwiązanie po stronie serwera (myślałem o Google Web Toolkit, ale nie znam zbyt dobrze tego narzędzia)? Parsowanie pliku DXF mogę załatwić wykorzystując na przykład bibliotekę kabeja, ale jakoś nie potrafię sobie wyobrazić sposobu dalszego wykorzystania sparsowanego dokumentu.

Pozdrawiam serdecznie,
Paweł

0

A może applet + java3d....tu jest rozkmina o tym, może się przyda:

http://forums.sun.com/thread.jspa?threadID=756220

0

Dzięki za odpowiedź. Wydaje mi się jednak, że wykorzystam bibliotekę kabeja do parsowania dxf-a oraz OpenLayers do wyświetlania obrazka. Jestem zachwycony tym narzędziem :)

Pozdrawiam,
Paweł

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1