Aplikacja Web'owa wykonanie czynności w tle

0

Witam,

Chciałam się poradzić jak rozwiązać pewien problem i co najlepiej użyć do jego rozwiązania.
Otóż problem polega na tym:
Jest pewna aplikacja Webowa z formularzem logowania, po poprawnym zalogowaniu (w trakcie logowania) odpalany ma być mechanizm podtrzymujący połączenie z pewnym serwerem a w przypadku urwania połączenia z niewyjaśnionych przyczyn np serwer padł pojawiać ma się komunikat np w postaci okienka javascriptowego alert. Cały mechanizm ma pracować w tle aplikacji czyli użytkownik może robić różne rzeczy a mechanizm cały czas działa gdy coś pójdzie nie tak z serwerem ma jedynie pokazywać komunikat alertu. Po wylogowaniu(invalidate sesji) lub zamknięciu przeglądarki także zostaje wyłączony mechanizm.

Czym najlepiej rozwiązać takie zadanie? Servlet'em, Job Sheduler'em, TimerTask'iem, czy też jakimś Listenerem (HttpSessionListener, ServletContextListener) a może coś z czymś połączone a może całkowicie co innego. Aplikacja jest Webowa wiec jakieś webowe rozwiązania najlepiej ;]

Nigdy czegoś takiego nie robiłam więc proszę o jakieś porady jak najlepiej można by to zadanie zrealizować. Lub gdzie szukać rozwiązania.

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam Ewa.

0

Przy logowaniu tworzysz połączenie, które wrzucasz do sesji. Następnie za pomocą filtrów wystarczy podtrzymywać połączenie, a przy wylogowaniu/zabiciu sesji będzie ono zrywane.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1