Które IDE?

0

Witam
Chciałbym się dowiedzieć jakiego softu używacie i dlaczego pisząc progray w javie. Ja używałem/używam netBeans, jakiś czas temu zainstalowałem sobie Eclipse a dzisiaj wpadł mi w ręce produkt IntelliJ IDEA, który w odróżnieniu od tych dwóch wymienionych wcześniej nie jest darmowy. Mam nadzieję zapoznać się z waszymi opiniami na ten temat i poradami którego IDE używać.

0

Ja korzystam z Eclipse

0

Troche lipa zaczynac taki temat, wpisz w google to zobaczysz setki o ile nie tysiace takich artykulow / postow na roznych forach. To wojna niemalze jak mac / pc, .net / java, windows / linux itp.

0

Zaczynając ten temat chciałem poznać wasze opinie a nie czytać opinie innych (google).

0

Witam

Eclipse jest bardzo dobre, NetBeans jest bardzo dobre, notatnik jest chu**wy.

Pozdrawiam

0

@atch, wyluzuj...
Dzisiaj gołe IDE jest mało co warte. NB, Eclipse, IJI nie znaczą nic. Równie dobrze można używać vima z pluginem do javy. No właśnie magiczne słowo plugin. O jakości IDE nie świadczą wcale jego walory, ale jakość dostępnych rozszerzeń. Osobiście używam Eclipsa do kodu javy, ale jak mam pracować z JavaFX to NB jest znacznie lepszy. Wszystko dziś zależy od tego jakie pluginy są dostępne. Nawet vim będzie doskonałym IDE do javy jeżeli odpowiednio go uzbroimy w dodatki.

0

Ja nie lubię NB bo jest strasznie mulaste :/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0, botów: 1

Robot: Yandex