cross-platform installer

0

Znacie jakiś wieloplatformowy instalator w Javie? Zależy mi na tym, żebym nie musiał robić oddzielnych instalatorów dla Linuxa, Mac OS X itd.

0

bach....
Motto Java:
Napisz raz uruchom wszędzie.

napisz instalator w javie ruszy wszędzie gdzie masz dostęp do javy.

0

A czy jest jakas biblioteka do instalowania w javie?

0

Pamięta ktoś o mnie?

0

Co rozumiesz przez "biblioteka". Jeżeli chodzi Ci o zrobienie takiego instalatora jak InstallShield to sądzę że nie jest to aż tak trudne. Jeżeli jednak chcesz by np. wpisywał się do rejestru windowsa to raczej jest to niepotrzebne wiązanie aplikacji Javowej z platformą.

0

Jedyne co mi jest potrzebne, to to, żeby ikona programu pojawiła się na pulpicie, a także w START->Programy. I gdy wybiera się "otwórz za pomocą ", żeby był tam takze mój program.

0

Tu http://4programmers.net/Forum/viewtopic.php?id=108915 podałem przykład dostępu do paska zadań, ale znacznie lepszą metodą jest wyszukanie w drzewie katalogów odpowiedniego miejsca i wpisanie tam linków.

0

A czy jest jakaś funkcja, kilka funkcji, które za mnie wykonają czarną robotę, np.

dodajDoPulpitu(ikona, program);
dodajDoPaskaZadan(ikona, program);
0

A tak dobrze to nie ma :) W ten sposób wiązał byś jave z systemem i obierał jej najważniejszą cechę czyli przenośność. To niestety trzeba napisać samemu. Na całe szczęście można do tego dojść za pomocą metody getProperetis() obiektu System. Dostaniesz pełen zestaw zmiennych systemowych. Można tez użyć zmiennej %USERPROFILE% by otrzymać katalog domowy użytkownika. Dalej struktura jest już standardowa :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1