Zapis danych do pliku

0

Poniewaz, jest to pierwszy moj post tutaj, na poczatek witam wszystkich i prosze o pomoc w dreczacej mnie kwestii :)

Jestem na poczatku mojej nauki javy i nie moge znalezc informacji na jeden temat, ktory moglby troche pchnac do przodu moja nauke, a mianowicie: jaki jest sposob przechowywania danych na dysku.

Przyjmijmy, ze mam do przechowywania dane userow, np: nazwisko, imie, data urodzenia itp.
Lata temu programowalem troche w turbo pascalu i tam sposobem bylo stworzenie struktury (tam chyba nazywalo sie to rekordem, jesli dobrze pamietam). Nastepnie tworzylem plik o typie tej struktury i moglem zapisywac i sekwencyjnie odczytywac dane.
W Javie przy mojej aktualnej wiedzy jedyny sposob jaki widze, to zapisywanie tego w pliku tekstowym wedlug odpowiedniego schematu (jedna zmienna <=> jedna linia) i takie same odczytywanie, jednak wydaje mi sie to rozwiazaniem niezbyt wygodnym i mam nadzieje ze jest cos lepszego.

Zaznaczam ze na razie w kwestiach IO poznalem jedynie obsluge plikow tekstowych (FileReader itp.), wiec najbardziej prawdopodobne jest ze po prostu nie wiem o istnieniu lepszego sposobu i byloby milo gdyby mnie ktos nakierowal ;)

Z gory dzieki za wszelka pomoc. Pozdrawiam,
Tomek

0

Jest kilka metod. Jeżeli chcesz trzymać na dysku dane konfiguracyjne to możesz użyć do tego obiektu Properties prosty przykład książki telefonicznej opartej na tym obiekcie i pliku znajdziesz tutaj:
http://4programmers.net/Forum/373955#id373955

Druga metodą jest przechowywanie danych w plikach xml. Po załadowaniu dokument XML jest piekielnie szybki. Po załadowaniu...
Można też użyć którejś z popularnych baz danych. na początek by nie użerać się z serwerem polecam SQLite lub HSQL. Pierwsza to nieskomplikowany "bezserwerowy" system baz danych. Druga jest oparta w całości na Javie

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1