IBM RHAPSODY projekt kalkulator

0
mateuszszumny19 napisał(a):

Żenada ...

Żenada to zadawanie takich pytań, nie masz czasu ale spokojnie starcza Ci go na pisanie postów :-)

1
mateuszszumny19 napisał(a):

(...) nie każdy wykładowca przedstawi ci przedmiot w ten też idealny oraz piękny sposób jak myślisz.

Wybaczcie, ale czuję potrzebę wtrącenia "trzech groszy".

Mam nadzieję, że powyższy cytat nie jest próbą tłumaczenia braku wiedzy/umiejętności metodą "bo Pani na lekcji nie powiedziała". Za moich czasów takie coś uszłoby może w podstawówce, ucznia szkoły średniej (o studencie nie wspominając) zabito by śmiechem. Wykłady to jedno z wielu źródeł, a nie jedyne (jak podobno sądzą niektórzy studenci). Są jeszcze książki, artykuły, różnej maści tutoriale (np. https://www.ibm.com/developer[...]/Tutorials,+samples+and+demos).

Zatem Autorze - nie przyjmuj postawy "zróbcie za mnie, bo miałem kiepskiego wykładowcę", tylko korzystając z dostępnych źródeł spróbuj zacząć samodzielnie rozwiązywać problem. Dużo lepiej na tym wyjdziesz, nawet jak Twoje rozwiązanie będzie kompletne w niewielkim procencie. Większe szanse na uzyskanie pomocy ma ten, co prosi "nie wiem jak dalej robić, dajcie wskazówki".

0
mateuszszumny19 napisał(a):

Łatwo się mówi lecz gorzej robi ;)
Mianowicie mam do zrobienia kalkulator zaczynając od using case, activity diagram, class diagram oraz finalny bloczek z kalkulatorem.
Generalnie nie jest to przyjazne środowisko i przyznam się szczerze nie zachęca mnie do siebie, a potrzebuję to na zaliczenie.
Pomoc z waszej strony jest nieoceniona w tym momencie ;)

To się ciesz, takie przestawianie klocuszków będziesz miał tylko w szkole.
Chyba za mało cenisz atrakcyjność i unikalność tego zadania.
W korpo ludzie się zabijają za taką robotę.

1

Kilka lat temu przez pół roku pracowałem z Rhapsody. Do dzisiaj mi się śnią koszmary ;).

Sample wyglądają ładnie, ale jak masz zrobić merge grafu na kilka ekranów z podgrafami zagnieżdżonymi (a każdy element grafu to kawał kodu), to masz ochotę przepisać wszystko od zera :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0