Windows Mobile - płapka?

0

Słyszałem od kogoś, że w Windows Mobile, jak się uruchomi program i ten program ma wysłać SMS lub zadzwonić, to robi to nie pytając się użytkownika.

Innymi słowy, jak się napisze program, który wysyła 10 Premium-SMS za 10zł, to jezeli ten program uruchomi osoba mająca telefon na abonament (program sprawia wrażenie, że nie wysyła SMS), to ta osoba straci 100zł w sposób nieunikniony.

Czy to jest prawda? Czy poza Windows Mobile są inne systemy komórkowe, w których taki przekręt jest możliwy?

0

W teorii na wszystkich, to zalezy od luk systemu operacyjnego. Problem, o którym mówisz, był zaprezentowany np na konferencji BIN w W-wie.

0
[losowa nazwa] napisał(a)

W teorii na wszystkich, to zalezy od luk systemu operacyjnego. Problem, o którym mówisz, był zaprezentowany np na konferencji BIN w W-wie.

Nie chodzi tu o nieoczekiwaną dziurę, czy wadę w OSie, tylko o to, że w WM ponoć specjalnie jest tak zaprojektowany, że jak program ma wysłać SMS, czy zadzwonić, a to zaimplementowane jest "oficjalny sposób", to program robi to nie pytając użytkownika o pozwolenie bezpośrednio przed wykonaniem tej czynności. Czasami brak pytania jest potrzebny, ale nie w tym rzecz. Pytam się, czy tak jest naprawdę.

0

Widziałem prezentację pokazujaca dokladnie to, co czym mowisz, wiec powiem Ci, ze takie cos jest rzeczywiscie do wykonania. Natomiast nie wiem, czy jest to "oficjalna implementacja" czy "dziura". Wiem, ze na przykladzie WM jest to jak najbardziej wykonalne.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1