Dynamicznie przewijane kolumny

0

O ile wiem jak podejść do problemu biorąc pod uwage skonczony wycinek czasu o tyle nieskonczony jest dla mnie problemem. Model, ktory wydaje mi sie ze zbudowalem nie jest optymalny. Byc moze ktos bedzie mogl mi rozjasnic w glowie ?!

Ok ale w czym rzecz, mamy kolumny, ktore odpowiadaja kolejnym dniom w kalendarzu. W przypadku skonczonym, mozna okreslic jakis przedzial, ktory bedzie ladowany i uzytkownik zapewne bedzie w nim pracowal. Mozna mu dac ewentualnie mozliwosc przewijania z doczytywaniem danych. W programach (to mozna by podciagnac do bardzo biednego wykresu ganta) w sieci zazwyczaj jest mozliwosc zomowania tylko okreslonego przedzialu.

Mi bardziej chodzi o cos takiehgo jak jest w MS Project. Na starcie mamy jakis przedzial np. 20 lat, dochodzac do konca kolejne dni sa doczytywane. I wlasnie tu jest moje pytanie jak optymalnie doczytywac dni, jesli uzytkownik wybierze przedzial 100 lat czy warto trzymac w pamieci wszytskie informacje caly czas ? Np jesli bylby to komponent DataGridView, w ktorym mamy przedzial dni dla 20 lat i powiedzmy 10 wierszy jego szybkosc pozostawiala by wiele do zyczenia. Czy zostawiac tylko dane zmienione/dodane a w pamieci trzymac powiedzmy 200% widoku ?

Pytanie otwarte moze ktos bedzie mial jakis ciekawszy pomysl.

0

Nie wiem, czy to tak do końca jest problem z IO, moim zdaniem w dużej mierze zależy od środowiska implementacji.
Piszesz o małej wydajności DGV. W tym .NETowym jest coś takiego jak VirtualMode, który właśnie umożliwia cashowanie danych i zwiększenie wydajności. http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms171622.aspx

0

Pisze podajac np. DGV. Jezyk mnie nie interesuje a samo podejscie do tworzenia takiego komponentu.
Albo od zera albo na bazie takich jak DGV, Gridy, etc. w wiekszosci jezykow jest cos w tym klimacie.

VirtualMode chyba bardziej nadaje sie do stronicowania a tu problem kolumn ? Ale moze nie widze jeszcze rozwiazania ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1