USB

0

Czy ktoś wie jak dossać się do interfejsu USB?
Konkretnie przydałby się jakiś pomysł na wysłanie bajta przez ten interfejs do jakiegośtam urządzenia.

Jakieś idee?...

0

Możesz użyć konwerterów portów np. FT245MB (USB - równoległy) firmy FTDI.
Jest to o tyle dobre, że do streowników dołączona jest biblioteka tworząca swoiste API dla programowania tego scalaczka, oraz przykłady programowania w co popularniejszych językach.

0

Dzięki za podpowiedź, jednak są dwa problemy:
pierwszy - potrzebuję zbudować przejściówkę z USB do 8255, więc robienie tego na zasadzie USB - serial - 8255 trochę nie ma sensu (aczkolwiek zawsze jest to rozwiązanie lepsze niż żadne);
drugi - wynikający z pierwszego - biblioteka z API nic mi nie da, bo potrzebny mi będzie kod źródłowy, z którego wynikało by jak się komunikować z własnym urządzeniem poprzez USB. [glowa]

Ufff... trochę namotałem... :|

0

Ała - równoległy ;-( .
Napisałem równoległy, chociaż jest scalaczek do konwersji USB na szeregowca (FT232BM - chyba). Ten o którym pisałem wczesniej ma osiem ddwukierunkowych linii równoległych, z wyborem logiki (TTL lub 3,3V). Z API też nie jest źle. Jeśli chcesz wysłac jekiś bajt, używasz funkcji FT_Write i tenże bajt pojawia się na wyjściu równoległym. Nie musisz martwić się w jaki sposób USB to przemiele.

No ale to tylko tak w kwestii informacji. Nie mam zamiaru narzucać ort! Ci "jedynie słusznego" rozwiązania.

0

OK, już byłem na stronie producenta tego układu, i zauważyłem, że mają zarówno "przejściówkę" z USB do portu równoległego jak i szeregowego. Czyli to by całkowicie rozwiązywało mój problem.
Ale... to jest moja praca inżynierska i obawiam się, że SAM ;-( będę musiał zaprojektować taki układ + oprogramowanie. Dlatego odpada wersja z gotowymi rozwiązaniami, jeśli nie calkowicie, to częściowo.

Niemniej wielkie dzięki, bo FTDI udostępnia schematy swoich układów. I chwała im za to [prosze]

Szkoda tylko, że nie udostępniają też kodów źródłowych bibliotek... [pomocy]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1