W jakich jezykach pisane sa te gry?

0

Czesc, nie wiedzialem jaki watek wybrac, wiec wybralem "inne jezyki programowania" a moje pytanie brzmi: w jakim jezyku badz jezykach pisane sa przegladarkowe gry takie jak np. OGame, The Settlers Online czy Howrse? Oraz jakie bazy danych moga uzywac te gry? Dzieki za pomoc

4

Cześć, witamy na 4p
To jest typowa usługa klient-serwer więc odpowiedź brzmi: obojętne.
Poszukaj informacji na temat backend i frontend, a potem sprecyzuj pytanie :D
Backend: PHP, Java, node.js, C#...
Frontend: JS i inne frameworki
Jeśli pytasz o to z jakim językiem zacząć to mogę śmiało polecić pythona.

4
chalwa napisał(a):

Jeśli pytasz o to z jakim językiem zacząć to mogę śmiało polecić pythona.

Dodam, żeby się nie napalać, ze pierwszy uczony język będzie "Tym" przez duże T (np do gier, do tzrepaia 20k/mc).
Z pierwszym językiem chodzi o to, aby nauczyć się PROGRAMOWAĆ. A czy będzie potem używany w pełnym wymiarze, to nie jest oczywiste.
Realny programista dość szybko wchodzi na etap znajomości trzeciego, czwartego języka itd
A ten pierwszy nie jest "zmarnowany", bo np poszerzył horyzonty

Co do szczegółów, zgadzam się z poleceniem Pythona

0

Wlasnie dopiero wchodze w swiat programowania, cos tam uczylem sie w Javie, ale jestem na poziomie poczatkujacym, dlatego moje pytanie jest niezbyt sprecyzowane, po prostu zastanawialem sie jakie to jezyki i jakiego nastepnego sie uczyc.

Jeśli pytasz o to z jakim językiem zacząć to mogę śmiało polecić pythona.

Python, a gdy go juz dobrze ogarne , to dalej podszkolic sie we frontend i backend, tak? Oczywiscie mowie w kontekscie tworzenia takich gier. No i nie spiesze sie i nie napalam, ze zaczne w tym pracowac za chwile, bo wiem, ze na ogarniecie tych wszystkich jezykow potrzeba bedzie kilka, jak nie kilkanascie miesiecy. Na razie chcialbym wiedziec czego sie uczyc, zeby nie wejsc w te branze z pusta glowa ;p

2

Jeśli Ci na tym bardzo zależy to sprawdź ogłoszenia o pracę firm, które utrzymują te gry tam będą informacje o technologiach.

Na początek warto sobie ogarnąć protokół HTTP, REST API, spróbować coś takiego napisać np. w "flask" i wysłać do tego kilka żądań "postman"em albo "curl"em żeby zrozumieć jak to się komunikuje.
We frontendzie widzisz efekty szybciej, ale bez backendu będziesz mieć wydmuszkę. Myślę, że dobrze jest wiedzieć jak te technologie działają, ale specjalizować się w jednej, ale to moje zdanie. Są osoby pracujące jako full-stack, jednak to wymaga dużego doświadczenia.

2

Warto sobie przeskrolować, aby wiedzieć, czego się nie wie ;)

https://github.com/kamranahmedse/developer-roadmap

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0