Idea liczenia pierwiastka trzeciego stopnia w asemblerze

0

Witam.

Mam problem ze znalezieniem materiałów dotyczących algorytmu w asemblerze wykorzystywanego do obliczania pierwiastka trzeciego stopnia. Czy ktoś posiada takie materiały, ewentualnie przekaże mi jakieś informacje, które pomogą mi to zrozumieć?

Bardzo proszę o pomoc:(

1

A czym miałby się różnić algorytm w asemblerze od np algorytmu w C? Każdy język imperatywny jednakowo się zachowuje przy algorytmach.

0

No tak, masz rację. Szczerze powiem, nie za bardzo wiem "z czym się to je", stąd moje powyższe pytanie. Z tym, że muszę zrobić z tego referat na parę stron i dlatego poprosiłem o pomoc na forum. Coś jeszcze poszperam po necie, może znajdę ciekawe materiały, bo wiadomo że sam algorytm to nie problem, ale trzeba jeszcze to jakoś przedstawić.
Gdybyś miał jakiś pomysł co mogę umieścić w tym referacie, proszę o propozycję i z góry dziękuje za poświęcony czas:)

0

Może zrobić 2 przykłady - program działający tylko dla pierwiastków, które są liczbami całkowitymi oraz drugi, działający z liczbami zmiennoprzecinkowymi (z wykorzystaniem koprocesora). Dodatkowo możesz powiedzieć coś o ograniczeniach przy wyliczeniach dla 32 bitów (mam na myśli zakresy). Możesz wspomnieć i standardzie zapisu liczb IEEE 754.

0

Dziękuje koledzy za pomocną dłoń:)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1