Filtr na monitor Nokia

0

Hej!
W pracy mam monitor NOKIA 449ZA... z 1999 roku

http://www.dooyoo.co.uk/crt-monitor/nokia-449za/
Czy filtr na ten monitor pomoże troche zredukować zmęczenie oczu???
(odswiezanie jest ok)

Przepraszam jeśli to nie jest ten dział...

0

Jeśli ma swój filtr to nie ma sensu dokupywać drugiego. Jeśli nie wiesz to po dłuższej pracy przyłóż palec do ekranu. Jeśli jest tam prąd :-) to znaczy, że nie ma filtra i warto kupić. Takie filtry pomagają. Trzeba pamiętać o ich uziemieniu.

0

Dzieki!:)
A co to uziemenie filtra? Jest to razem z filtrem?
Gdzie podpiąć?:)

Pozdrawiam!

0

Generalnie porządne filtry (jedyne, o jakich jest sens myśleć) mają kabel uziemiający, zaś same są wykonane z metalizowanego szkła. Pozwala to na odprowadzanie ładunków i unikanie elektryzowania się samego filtra. Kabelek należy podłączyć (najlepiej) do uziemienia, w przypadku braku uziemienia (dość często nie ma prawdziwego uziemienia w instalacjach elektrycznych) - do tzw "zera" - w praktyce powinno wystarczyć przyczepienie tego kabelka do obudowy komputera (powinno, bo nie zawsze obudowa jest uziemiona).

0

Do obudowy lepiej nie przyczepiac, bo wlasnie nie jest zawsze uziemiona. Najlepiej jest przypiąć do tego bolca, który wystaje (nie zawsze) z gniazdka. ALE TYLKO DO BOLCA, KTORY WYSTAJE!!!

0

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że ów bolec też nie jest zawsze uziemiony. Po pierwsze, to w większości starszych instalacji mieszkaniowych (nie dotyczy oczywiście profesjonalnych instalacji przemysłowych, najczęściej spotykane w po-PRL-owskich budynkach) "ziemia" jest zwarta w skrzynce (a czasem w samym gniazdku) z "zerem", a nieraz się zdarzy, że z fazą (tak Ktos, o Twojej genialnej instalacji mowa ;) ).

0

http://shift.pl/3m_filtr_do_monitora_bf_10l_18126_p6.html
Taki filtr by wystarczył???
To do słuzbowego komputera kupuje na własny koszt, bo firma mi nie kupi (wiadomo-oszczędnosci)??
3M to chyba dobra marka?
P.S. U mnie na monitorze jest naklejka TCO99...

0

Z tego co widzę z opisu, to jest to tylko (albo aż) filtr polaryzacyjny. Nie chroni on jednak przed negatywnym oddziaływaniem naładowanych cząstek "wystrzeliwywanych" z ekranu, gdyż nie ma słowa o metalizowanym szkle i uziemieniu.

0
Adam.Pilorz napisał(a)

Z tego co widzę z opisu, to jest to tylko (albo aż) filtr polaryzacyjny. Nie chroni on jednak przed negatywnym oddziaływaniem naładowanych cząstek "wystrzeliwywanych" z ekranu, gdyż nie ma słowa o metalizowanym szkle i uziemieniu.

Hmmm po dłuższej pracy jednak monitor nie ma "ładunków elektrycznych"
Chodzi mi żeby poprawić kontrast, i ograniczyć odbicia swiatła :)

Zreszta ja tutaj jeszcze z pol roku bede pracować, a później... chyba Wyspy.

0

Jeśli chodzi o eliminację refleksów, to filtry polaryzacyjne są perfekcyjnym rozwiązaniem. Jednak czy akurat ten model jest dobry - nie wiem, trzebaby przejść się do sklepu i zobaczyć, jak się zachowuje.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0