Bad CRC1, stop POST task - IBM ThinkPad T21

0

Dzisiaj brat zainstalował jakieś świństwo i padł mu komputer. Błąd jak w tytule - bad CRC1, stop POST task, numer błędu 0175. Komputer to IBM ThinkPad T21. Poszukałem trochę po sieci, ale nie znalazłem nic, co by mnie zadowalało. Na wielu stronach czy grupach dyskusyjnych straszą za to wymianą płyty. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym błędem i wie, jak go rozwiązać? Odpowiedzi w stylu "kup nowego" albo "wymień płytę" mnie nie satysfakcjonują (a raczej portfela mojego brata ;) ).

0

Spróbuj odłączyć dysk twardy, napędy optyczne. Polecam też wejść do biosa i załadować domyślne ustawienia. Najlepiej zrobić jak w PC "Clear CMOS" ale nie wiem czy w laptopach jest taka możliwość (może na płycie głównej zworka?)

0

Dysk wyciągnąłem, napędy też, problem w tym, że on się pluje podczas POST'a. Baterię też mu wyciągnąłem (i tą "normalną", i tą od pamięci CMOS) i dalej nic. Próbowałem go odpalić z dyskietki, żeby nowy BIOS wrzucić, ale tak też nie ruszy - dalej się czepia podczas POST'a. A gdy dysk jest wyciągnięty to dojście do wniosku, że coś jest nie tak, zajmuje mu trochę więcej czasu ;)

0

serwis, bo masz uszkodzony bios w romie

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0