Thinkpad vs. Dell?

0

Który producent robi lepsze laptopy? (tak, Thinkpad to Lenovo, wiem)

0

HP
:]
a na poważnie, zależy od konkretnej serii i upodobań kupującego

0

Dell(Alienware, Xidax) to grzałki w Lenovo wypalają się piksele w monitorach. HP grzałka, Acer słabej jakości plastiki ASUS, Acer też w sumie grzałki, MSI podwójny restart jakieś wady płyt głównych. Najlepsze laptopy jakie miałem to SONY i Toshiba. Mam sklep z laptopami stąd moja wiedza.

0

Z mojego doświadczenia, to Delle mają lepsze głośniki, touchpady i ekrany (zazwyczaj) oraz, co ciekawe, są lepiej wykonane (mowa o serii Latitude i XPS zwłaszcza).

Lenovo (biznesowe) na pewno mają lepsze klawiatury i ten czerwony trackpoint, są cichsze w trakcie codziennej pracy i pod obciążeniem, i potrafią dłużej działać na baterii (tyczy się biznesowych egzemplarzy bez liter p/s, które mają 2 baterie, z czego 1 jest hotswap).

0

Nie wziąłbym Lenovo ze względu na Ctrl po prawej stronie Fn-a. Pisałem kiedyś program na Thinkpadzie (i to na interview) i myślałem że sobie w głowę strzelę.

0
student pro napisał(a):

Nie wziąłbym Lenovo ze względu na Ctrl po prawej stronie Fn-a. Pisałem kiedyś program na Thinkpadzie (i to na interview) i myślałem że sobie w głowę strzelę.

W BIOSie można zmienić sobie mapowanie Ctrl <-> Fn

0

Popatrzcie też na nowe firmy laptopów, niby mało znane ale oferują wydajne urządzenia.

0

ThinkPad mi się spalił - grafika siadła. HP - miałem dwa probooki - jeden się spalił a drugiemu odlazi plastik z klapy. Dell precision za to działa świetnie, ma mądrze ulokowane porty i wyloty z wiatraków (dwóch!), jest metalowy i fajna matryca. Mam dwa i myśle nad kupnem trzeciego.

0

No i te delle maja trackpointy jak ThinkPad.

0

Dell zawsze był najlepszy i zawsze będzie

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0