Boot camp vs. książka vs. kurs online

1

Dzień dobry.

Zastanawiam się nad zmianą pracy. Obecnie nie pracuję w IT. Studiowałem informatykę na Politechnice Łódzkiej w 2005 roku ale nie skończyłem. Znam w solidnych podstawach C/C++. Umiem też wspierając się internetem JavaScript i PHP. Napisałem kilka projektów w Javie. Pythona też liznąłem. Pracowałem jako programista Lua i C# pisząc aplikacje na telefony z Androidem i iOS przez rok w latach 2012-13

Choruję psychicznie i troska o własne zdrowie popchnęła mnie do podjęcia decyzji o zmianie pracy.

Chciałbym jednak wrócić do pracy ale do firmy z prawdziwego zdarzenia. Pewnie trzeba by skończyć kurs albo mieć portfolio.

W związku z tym. Czy boot camp, książka czy udemy?

Stać mnie na boot campa. Myślałem o Javie. Ale do końca nie wiem jeszcze jaki język. Macie jakieś typy jaką drogę wybrać i jaki język? Wolałbym backend.

Dziękuję
M.

2

Czy boot camp?

Bootcamp - czy warto?

książka?

Wpierw musisz wybrac technologie --> https://jaki-jezyk-programowania.pl/

udemy?

Najfajniejsza opcja tam to refund

4

@mpaw: Książki + materiały z neta - tutoriale, kursy etc.

Nigdy nie będzie tak że tylko z jednego źródła się nauczysz wszystkiego, ja bardzo często żonglowałem - i żongluję nadal gdy się uczę czegoś nowego - źródłami wiedzy.

Szkoda pieniędzy na bootcamp, tego samego i więcej nauczysz się samemu.

5

Książka to zawsze bardzo dobry początek (oczywiście o ile istnieje dla danego języka :p ). Potem więcej książek i/lub materiały z internetu. Warto też zacząć pisać swoj projekt. Ale nie po to żeby pokazywać go rekruterom, ale po to żeby otrzaskać się z językiem. Bo z samego patrzenia/słuchania się nie nauczysz

1
mpaw napisał(a):

W związku z tym. Czy boot camp, książka czy udemy?

Przede wszystkim powinieneś ściągnąć IDE/edytor i zacząć po prostu programować w wybranym języku (albo powracając do danego języka, jeśli to język, w którym programowałeś), a źródło wiedzy już jest względne. Nawet nastawiałbym się na to, żeby się uczyć z wielu różnych źródeł wiedzy (no chyba, że akurat do danego języka jest jakaś wyjątkowo polecana książka, wyjątkowo popularny kurs itp. to pewnie należałoby najpierw tę opcję rozważyć. Ale ogólnie żaden kurs/książka/bootcamp nie zastąpi ci praktyki).

Plus zwykle warto spojrzeć po prostu w dokumentację danego języka, bo tam też zwykle jest masę wiedzy.

0

Python ma dość niski próg wejścia.

1

Robienie czego dokładnie w Pythonie ma niski próg wejścia? :)

0

Prosze ściślej?

1

No właśnie ja prosiłem o uściślenie, bo w Pythonie można robić różne rzeczy i pytam, które z tych rzeczy mają niską barierę wejścia, np. operowanie na danych w Pandasie pod analizki moim zdaniem jest dużo prostsze niż operowanie na danych w Sparku (chociaż nie mam pewności czy PySpark nie wygląda jak Pandas, bo go chyba nigdy przed oczami nie miałem :P).

0

A jako język ogólnie, do danych, to coś tam trzeba kumać domenowo; ale do webówki? REST API, jakiś Flask, mongo, testy, VSCode - poziom wejścia jest niski.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1