Monta?ż nagrywarki

0

Dostałem tera na gwiazdke nagrywarkę LG i nie chce mi się oddawać kompa do sterwisu, więc chciałbym spróbować samemu... czy ktoś może ma jakieś info na ten temat?( czyli co gdzie i jak ;)

0

Komputer masz zaplombowany?

0

Komputer masz zaplombowany?

Raczej nie, skoro sie pyta nie 'czy', tylko 'jak'. A jak jest takie:
0) Wyłączasz system i komputer. dobrze na wszelki wypadek wyciagnac potem wtyczke z kontaktu. Wszystkie podłączenia i kombinacje wewnątrz zawsze robisz przy wyłączonym kompe.

  1. Rozkręcić obudowe (obie ścianki jeśli chcesz przykrecic cd z obu stron, lub tylko lewa ścianka obudowy- od przodu patrząc), Wyciągnąc jedną zaslepkę z pzedniego panelu, ewentualnie wyłamac blachę w środku obudowy), wsadzić cd od przodu (zorientujesz sie co i jak), przykręcić albo nie (wg uznania).
  2. Jeśli możliwe to nie podpinać żadnych cdromów do tej samej tasmy co dysk. Taśma... zorientujesz sie, co to jest, jak ją zobaczysz :) Podpinasz czerwonym do zasilania (4 w miare grube druciki z własną wtyczką to kabel zasilania- też sie zorientujesz). Jeśli podepniesz taśmę nie tak jak trzeba (odwrotnie), lub ja sie pomylilem, to w mojej historii nie zdarzylo sie, aby coś sie spaliło, czy popsuło. Najwyżej dioda od dysku się paliła non stop, i komp nie chciał ruszyć, dopóki nie zmieniłem podłączenia taśmy. Zasilania teoretycznie nie da się podłączyć inaczej niż poprawnie (wtyczka to trapezoid i pasuje do trapezoidalnego gniazdka - sciete na rogach z jednej strony). Trzeba uwazać jednak, zeby na pewno zasilanie było poprawnie podłączone, bo odwrotne podłączenie spali coś kompie przy odpaleniu.
  3. Jeśli już masz cokolwiek podłączone do tej taśmy, albo jednak wybrałeś tą samą taśmę, na której wisi dysk to ustawić zworki tak, aby jeden był jako master, drugi jako slave , albo oba jako cable select (opis jest na obudowie cdroma, i/albo w instrukcji). Jesli to będzie jedyny, to ustawienie zworek nie ma najmniejszego znaczenia, byleby tylko z systemem ruszyl i zobaczyl urzadzenie.
  4. Jesli podlaczyles dysk i cd do tej samej tasmy i dysk zmieniles, czy sam sie zmienil (po wyborze cable select) np. z mastera na slave, to odpowiednio modywikujesz urzadzenia dyskowe w biosie (cd nie bedzie/nie musi być wykryte) i ewentualnie zmieniasz urzadzenie, z którego bootujesz system.
  5. odpalić kompa, system sam wszystko wykryje. Jeśli *nix, to ewentualnie zmodyfikować fstab. sprawdzić, czy i jak działa.
  6. wyłączyć skręcić, włączyć i uzywać ;D

W sumie logiczne myslenie na elementarnym poziomie (niczego nie wciska się na siłę, jesli samo nie pasuje) powinno zabezpieczyć przed popelnieniem błedu. Ale mimo wszystko zawsze trzeba choć troche uważać :)

Wesołych Świąt

Dopisane:

Potem tylko insalujesz sterowniki ASPI, yeboot, jakieś nero, czy inne badziewie do wypalania, yeboot i gotowe :)

0

sterowniki, to zamo sie przez sie rozumie ;)
Jeśli chodzi o taśmy to nie pierwszy raz otwierałbym kompa :) Wiem co to jest... Jeśli chodzi o zasilanie, to umnie to wygląda jakoś inczej... W tym kabelku są istotnie trzy przewody łączone, jeden z nich jest biały, reszta czarne... Natomiast sama wtyczka jest prostokątna( malutka) z takim dynksem u góry ;)
Chciałbym się jeszcze trochę dowiedzieć na temat podłączenia od strony samej nagrywarki, <ort>otóż</ort> jest tam chyba z 4 wejścia... jedna a taśmę, to widać ;)= ale reszta?? mam tylko dwa kabelki :D

0

Sa 2, tasma i zasilanie, reszta to zworki, ktore musisz ustawic zaleznie od tego jak podlaczas naped (czy na tasmie jest jeszcze jeden naped, ktory jest pierwszy itp.). Zazwyczaj wszystko jest ladnie narysowane na naklejce na samym napedzie (jesli nie ma to moze jakas instrukcja).

//Qyon ~ no tak, zapomnialem :P
// Zdaża się nawet najlepszym, a czasem nawet mnie ;) - Q

0

Jest jeszcze złącze audio do karty dźwiękowej.

0

W tym kabelku są istotnie trzy przewody łączone, jeden z nich jest biały, reszta czarne... Natomiast sama wtyczka jest prostokątna( malutka) z takim dynksem u góry ;)

to nie zasilanie, tylko kabelek cd-audio. kabel od zasilania bierzesz z wiazki wychodziacej z zasilacza...

0

http://tomshardware.pl/howto/20020918/

Tego mi właśnie trzeba ;) dzienx jak coś to jeszcze dopytam :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1