DOS/Windows 3.11 oraz CD

0

Czy wie ktoś jak zrobić, żaeby w DOS-ie (i siłą rzeczy w W311 też) zadziałały sterowniki od CD-ROM-u (te z dyskietki startowej W98) [???] Ten DOS, o którego się rozchodzi to IBM-DOS 6.3. Przy starcie DOS wywala serię bliżej nieokreslonych errorów (po modyfikacji Autoexec.bat i Config.sys), a komputer piszczy jak potłuczony, mimo to, że - teoretycznie - wszystko się zgadza. Jak powinny wyglądac te pliki, by CD był widoczny w systemie [???]

0

pamiętam żę kiedyś strasznie się napracowałem żeby zrobić sobie taką dyskietkę, były to czasy win95, ale po wyjściu win98 ten problem zniknął ponieważ dysk startowy z tego systemu umożliwiał obsługę CD-ROMu.
Zaraz poszukam tej dyskietki (może jeszce mi się gdzieś uchowała).

//dopisane: Niestety, znalazłem, ale na moim kompie już się nie chce odpalić. Fakt że struktura sprzętu od tamtego czasu mogła ulec lekkim zmianom :)

0

endrique, albo mi się wydaje albo nie zacziłeś motywu ;) Nie chodzi mi o dyskietkę tylko o to co by drivery od CD z tej dyskietki (od W98) użyć w DOS-oe na wirtualnym kompie (VPC2k4). Mam zainstalowanego DOS-a, w DOS-ie Windowsa 3.11 PL. Jedno i drugie nie wykrywa CD, bo nie ma sterowników. Kombinowałem z tymi driverami z dyskietki, ale jakoś mi nie wychodzi :( (efekty tego opisane wyżej). Czyli pytanie jest takie: co trzeba dodać do plików systemowych DOS-a, aby załadował te sterowniki.

0

o ile mi się zdaje ( a mogę się mylić ) to DOSik, który jest odpalany z dyskietki startowej Win 98 jest 32 bitowy, a Win 3.11 stał na systemiku 16 bitowym. Gdyby zainstniała taka sytuacja, to 32 bitowe sterowniki nie pójda na 16 bitowym systemie, więc zdałoby się poszukać innych.

0

bez problemu mozna wygooglać programy automatycznie instalujące (modyfikujące autoexec.bat i config.sys) cdrom pod dosem, wiem bo też kiedys sie bawiłem w dosy i nie umiałem zainstalować cdromu ;)

//tak właśnie MSCDEX tylko nie mogłem sobie przypomnieć ;)

0

www.google.pl i "mscdex"

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1