Zdalny pulpit w XP

0

Witam! Posiadam dwa komputery. Na jednym jest WinXP HE, na drugim Win98 SE. Czy istnieje możliwość połączenia się z kompa na którym jest 98-mka, do pulpitu mojego profilu na kompie z win XP?

No i jeszcze jeden głupi pomysł... w jaki sposób przy powyższej konfiguracji zrobić coś takiego jak boot z sieci? Win XP był by serwerem, a drugi komp klientem...

0

98 nie ma tej uslugi
zainteresuj sie program RemoteAdministrator

0

Mozna, o ile WinXP bedzie serwerem, czyli do niego bedziesz sie laczyl. Aby tego dokonac musisz sciagnac klienta Remote Desktop ze strony MS. Ale osobiscie polecam VNC, dziala wszedzie (UNIX, Win, BeOS etc)jako wszystko (klient, serwer) i posiada bardzo fajna opcje administracji przez www (wymaga jedynie Javy), czyli mozesz polaczyc sie z kompem z kazdego miejsca.

0

Dzięki ... Pościągałem co trzeba i rozpoczynam eksperymenty. Napomknę jeszcze coś na temat bootowania przez sieć. Ma ktoś jakieś doświadczenia z produktami Microsoftu w tej dziedzinie? Bo wszystko co znalazłem na ten temat to tylko Novell i Unixowe systemy...

0

nic nie trzeba sciagac z netu - wystarczy wlozyc plytke z XP do napedu w komputerze gdzie jest 98 i doinstalowac oprogramowanie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1