Czy 60Hz przy matrycy VA to wystarczająco?

0

Zastanawiam się naz zakupem monitora Samsung Smart M7. W gry raczej nie gram, jeśli już to kilka razy do roku. Głównie piszę kod i przeglądam internet. Czasem oglądam filmy na Netflix. Zastanawiam się czy odświeżanie 60Hz przy matrycy VA to nie za mało? Zależy mi też na tym żeby dobrze się oglądało filmy. Monitor ma 32" i 4k.

1

mam taki monitor i 60 Hz do pracy jest wystarczające. Nigdy na nim nie oglądałem filmów (poza youtube) to nie powiem jak to wygląda w tym wypadku.

1

60 FPS to jest od pewnego czasu standard i zdecydowanie wystarczy i do gier i do filmów (tym bardziej filmy mają 25-30FPS). Różnica między 30 a 60FPS jest widoczna, ale przy 60FPS obraz jest już bardzo płynny.

Częstotliwość odświeżania i czas reakcji to są dwie różne rzeczy. To pierwsze to jest liczba klatek na sekundę, jaką monitor może wyświetlić, a to drugie wynika z bezwładności ciekłych kryształów.

Ja do dzisiaj posiadam monitor Eizo FlexScan S1921, swego czasu to była średnio-górna półka (przed tym monitorem miałem monitor CRT, z którym miałem problemy), jeszcze był monitor FlexScan S1932, ale dużo droższy. Posiadany monitor trochę smuży przy przemieszczaniu kontrastowych obiektów, ale dużo na nim grałem i filmów oglądałem, to smużenie w ogóle nie przeszkadza.

1

60 Hz to jest za mało tylko i wyłącznie w przypadku CRT.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1