Jaka myszka do programowania?

0

Do pracy używam Genius NetScroll 100, kupioną za jakieś grosze i głównie dlatego że używana przeze mnie od kilkunastu lat NetScroll 220 działa wyłącznie na PS/2 przez co nie pasuje do laptopa (mam konwerter ale czasami szwankuje no i to dodatkowe kabelki walające się po biurku).

5

Ja mam rivala 310, już drugą. W pierwszej padł mikrostyk, kupiłem więc mikrostyki i chciałem przelutować no i moje koślawe ręce przepaliły ścieżki :D

4

Nie wiem czy ktoś już nie wymienił - Logitech MX Master oraz MX Master 2s Wireless.

Ma jakieś swoje minusy, ale do pracy i na codzień nie chce używać niczego innego, oba da się jeszcze kupić mimo, że pojawiła się już wyższa wersja. Nie nadaje się do gier multiplayer.

EDIT
Jako, że dopiero po czasie @cerrato uświadomił mi, że OP szuka zastępstwa właśnie dla wymienionych przeze mnie gryzoni, to dodam, że nie warto szukać zastępstwa dla MX Master jeśli dotychczasowe doświadczenia z nią było pozytywne. Sam przez to przechodziłem i nie polecam, wolę mieć osobną mysz do grania.

1

Przechodziłem przez logitechy - G403, G502. W pierwszej denerwował mnie sztywny kabel, w drugiej dziwnie pracujący sensor. Jeszcze wcześniej miałem nieodżałowana death addere 2k12 (cudowny gryzoń) oraz v8 bloody (mam do tej pory, nie do zajechania). Obecnie mam Rival 600 i sobie bardzo chwale - Bardzo precyzyjny sensor, leży mi dobrze w dłoni (są spore) oraz można do woli bawić się systemem dociążenia :D

Myszki zawsze kupowałem z myślą o fpsach - 15 lat w cs 1.6 :D I od czasu do czasu jakiś fortnite i inne wynalazki. Dla samego programowania zadowoliłbym się najtańszą możliwą myszką laserową która umie poruszać się po ekranie i klikać :DDD Po co więcej?

1
several napisał(a):

Nie wiem czy ktoś już nie wymienił - Logitech MX Master 2 Wireless.

Fajnie jest pisać w wątku, w którym się nie przeczytało nawet pierwszego posta/głównego pytania :P
Jaka myszka do programowania? - Mój leciwy mx master 2s zaczyna dawać znaki że wizionie ducha, a było to na prawdę fajne kilka lat.

0
Schadoow napisał(a):

RIVAL 105 tania dobra mysz :)

@PerlMonk: Z ciekawości jakiej rozdzielczości masz monitory ?. Dla mnie już przy FHD to jakas masakra była a przy 2x24" FHD to mi brakowało biurka. Ona ma tylko 1000DPI. Co nie zmienai faktu wygodna :)

Używam tylko jednego monitora 2560x1440 a mysz Logitecha na razie chowa się w szufladzie (z innego powodu, niż rozdzielczość) :)

1

Jak wypada MX Master 3 w długim terminie? Nic tam sie nie psuje? Ten scrol jest przełączany podobnie jak w modelu M705? Czy też nic sie nie przełącza, standardowo są "schodki", ale można go rozpędzić?

Rozważam co wziąć. w M500 troche kabel będzie mnie denerwował. M705 z kolei nowe rewizje są regresem do tego co bylo pierwotnie (brak jednego przycisku, gorsze wykonanie). Czy też może zaszaleć i kupic jakiegos Mx mastera - ale tu mam troche opór do wydania tyle kasy na myszke Logitecha.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1