Na Intel Certino Duo 2 co lepsze? Windows 7 cosy Xubuntu 18.04

0

Witam. Proszę o rade poradę lużną. Potrzebuje komputer do programowania. Kupilem 17 calowa Toshibe P100. Polecacie Linuxa? A jeśli nie Xubuntu to jakiego? Takiego idealnego do programowania. Może Fedore?

3

Ogólnie chyba najbardziej bezstresową dystrybucją jest Mint - zarówno super się sprawdza jako komp do siedzenia w necie, jak i do programowania. Jest cały czas aktualizowany, ma ogromne repozytorium pakietów, a ponadto prawie zawsze działa tak, że coś podłączasz/podpinasz i to działa. Zupełnie nie jak stereotypowy Linux, w którym trzeba wszystko ręcznie konfigurować w dziesiątkach plików z ustawieniami.

Bezproblemowo miałem na nim odpalone m.in. Android Studio, Lazarusa, IDE do Arduino, Netbeans, Visual Studio Code czy VirtualBox. Nie wiem co chcesz konkretnie robić, ale np. w przypadku AS to wyraźnie odczuwalnie emulator telefonów lepiej chodził na Linuksie niż na Windowsie.

Jeszcze mały offtop, ale komputer parametrami nie powala. Żeby dało się z niego (w miarę) sensownie korzystać, to koniecznie wymień dysk na SSD. Odczujesz kosmiczną różnicę po takiej operacji, a koszt jest w okolicy 100-200 zł. Serio :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1