Wątek przeniesiony 2020-06-07 02:26 z PHP przez furious programming.

Czym jest i jak działa Trojan.Java.Agent.gen?

0

Przeskanowałem komputer i znalazłem tak określonego wirusa HEUR:Trojan.Java.Agent.gen

Był na moim komputerze od 2018 roku i pobrałem go przy okazji pobierania jakiegoś Minecrafta. Był w pliku o nazwie java.jar.

Czym on mógł być? Jak to działa? Po przeczytaniu paru artykułów na internecie kolokwialnie mówiąc zesrałem się... Jutro poziemian hasła do wszystkiego, teraz usuwam cache. Miał ktoś z tym do czynienia?

3

Obstawiam, że pytanie jest w kompletnie od czapy kategorii dodane no ale ...
Skoro siedział wirus na kompie od 2018 roku i do tej pory nic się nie stało to chyba Twoja panika jest nie na miejscu. Skasuj, wyczyść, dla spokoju ducha zmień hasła. Kup dobry antywirus. Na przyszłość bądź ostrożniejszy

0

wydaje mi się ze wirus był napisany w języku Javy dlatego dodałem go w tej kategorii

Czy jest jakaś opcja aby sprawdzić co takiego ten wirus zrobił na moim komputerze?

I przede wszystkim dziękuję za szybką odpowiedź

5

Słowa heur oraz gen sugerują, że to coś wyglądającego podejrzanie, ale nie jest powiedziane, że to faktycznie coś groźnego, równie dobrze może być fałszywy alarm. Wrzuć ten plik na virustotal.com i pokaż wyniki

0

A jeśli usunąłem wczoraj te zainfekowane pliki? Da się to w jakiś sposób przywrócić?

4

To teraz możemy już tylko zgadywać. Jak nazwa wskazuje, to był jakiś heurystycznie wykryty generyczny kod, który wyglądał podejrzanie. Wystarczyłoby że ten kod robił coś nietypowego, albo był obfuskowany/spakowany i już miałbyś taki alarm.

0

Miałem różne antywirusy: Avasta, MCafee, Comodo I nic nie wykrywały, wczoraj zeskanowalem Kasperskym i wyszło że dwa pliki były zainfekowane- jeden w javie a drugi był w folderze ZIP (więc chyba nic groźnego, nie?)

Teraz skanuje ponownie komputer w trybie awaryjnym, a oprócz tego staram odzyskać te zainfekowane pliki przy pomocy Disk Drill żeby Wam podrzucić.

Po przeczytaniu kilku artykułów ma necie boję się mógł mi zaszyfrowac dane lub notować wszystko to, co pisze na klawiaturze

Po przeczytaniu tego artykułu już się troszkę mniej obawiam, ale i takl myślę żeby zastrzec kartkę
https://www.trendmicro.com/vi[...]/malware/java_adwind.usmgbfba

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0