Raspberry Pi 4 - tak pi razy drzwi ile kosztuje jego działanie przez miesiąc?

0

Powiedzmy Raspberry Pi 4 o takiej konfiguracji - ile mniej więcej zapłacę za prąd gdy będzie pracować 24/7 przez miesiąc?

1

Tu masz bardzo wszystko ładnie rozpisane: https://raspi.tv/2019/how-muc[...]e-pi4b-use-power-measurements
dużo nie zapłacisz przy wersji 3 bodajże to było coś koło złotówki za 2 miesiące.

3

Jak dwa razy zapomnisz wyłączyć na noc, to popłaczesz się na widok rachunku.

A tak poważnie - przecież to zależy od obciążenia (które się przełoży na pobór mocy) i ceny prądu, jaką płacisz u swojego dostawcy. Nie wiemy, jaką masz stawkę za prąd i jak zamierzasz wykorzystywać swoje RPi - możesz próbować kopać na nim kryptowaluty, możesz hostować na nim jakąś stację pogodową która raz na godzinę zrobi pomiar, my tego nie wiemy.

Powiedzmy że zasilasz je z takiego zasilacza 5.1V/3A. Załóżmy, że chodzi na prawie pełnych obrotach przez całą dobę, ma napodpinane nie wiadomo ile peryferiów które biorą moc - czyli ciągnie jakieś 15W. To daje ok. 0,36kW na dobę i około 11kWh na miesiąc. Przy cenie w okolicach 50-60gr/kWh nie przekroczysz nawet 10zł, choćbyś nie wiem jak się starał, w praktyce zapłacisz pewnie znacznie mniej.

0

Bardzo niedużo, więcej wydasz na czteropak. I tak ja @superdurszlak pisał, możesz sobie to oszacować. Jeszcze kwestia czy zasilasz coś obok rpi - jakieś dyski zewnętrzne czy elektronika

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0