Dlaczego nie działają konkretne skróty klawiszowe w Ubuntu 18.04 lub Fedora 30?

0

Cześć, chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną, że nie działają mi skróty klawiszowe odpowiedzialne za włączenie danego programu. Testowane na Ubuntu 18.04 i Fedora 30, środowisko GNOME 3.32.

Testowałem aplikację Tilix oraz Tilda. Jak wiadomo obie posiadają skróty klawiszowe, pewnie jak większość aplikacji. Niestety, nie mogę za pomocą skrótu włączyć programu. Tilix powinien się włączyć w okienku, a Tilda wysunąć domyślnie z góry ekranu. Nie ważne jaki dam skrót klawiszowy, to nie działa tylko otworzenie aplikacji. Zamknięcie, otworzenie na pełnym oknie czy ustawienia przeźroczystości działa prawidłowo. Nawet jak pod te skróty co działają ustawiłem odtworzenie to też nic się nie dzieje, zero efektu.

O co może chodzić?

0

W jaki sposób sam ustawiłeś skróty?


UPDATE: Jakie to są skróty? Jakieś źródło online?


UPDATE2: To to? https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/proc_setting-key-shortcut/ (ale zauważ, że piszą tam: (...) any information on this page may be outdated or inaccurate).

0

Skróty domyślne w aplikacji, wszedłem w jej ustawienia i była zakładka skróty. Tam działają wszystkie oprócz jej włączenia nie ważne co ustawie.

0

Co to są "skróty domyślne w aplikacji"? Na Linuksie masz w różnych środowiskach graficznych po części różne nazwy na podobne elementy, więc nie orientuję się za bardzo... Napisałeś tak, jakbyś ustawił skrót do uruchomienia aplikacji w danej aplikacji? Być może tak się da, ale nie przypominam sobie, bym ja kiedyś coś takiego robił. Próbowałeś instrukcji z podanej przeze mnie strony Fedory?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1