operacja została anulowana z powodu ograniczeń nałożonych na ten komputer

0

Tak jak w tytule. Mam problem właśnie z czymś takim. Mianowicie gdy chce się dostać do panelu sterowania z poziomu cmd to nic się nie dzieje wipisuje control panel i nic nie wyskakuje poprzez interfejs graficzny nie mogę bo nie mam odpowiedniej ikony na pulpicie. Problem nie jest tylko z panelem sterowania. Jedyne do czego tak naprawde bezproblemowo mogę się dostać to rejestru systemowego. Mam windows xp home edition. Czy muszę coś zmienić w rejsetrze systemowym czy raczej coś innego. Format traktuje jako wyjście awaryjne

0

Działasz z konta administratora?

0

Zgadza się. Jest to jedyne konto w tym komputerze

0

Komenda na otwarcie panelu sterowania to po prostu control.

0

U mnie działa

screenshot-20190420175015.png

0

Próbowałem też samym control i nic.

0
piotrek1998 napisał(a):

Próbowałem też samym control i nic.

"I nic" to znaczy?

0

Jakiś nowy proces się tworzy, jak wpisujesz control?

PS. Tj. mam na myśli, że nie musi być go widać, ale może on działać, lub nawet być od razu niszczony.


UPDATE: A nie lepiej byłoby przejść na Linuksa?

0

A jakbym wyeksportował klucze rejestru i wstawił na forum. Być może jest coś nie tak z rejestrem. Na razie boje się samemu grzebać w rejestrze bo nie mam na tyle doświadczenia

Tak, może być problem z rejestrem. W sumie rozsądnie, że nie chcesz grzebać, ale... Jeśli masz możliwość (albo w przyszłości), możesz spróbować zainstalować jakiś Windows na maszynie wirtualnej (np. za pomocą VirtualBox) i popróbować z rejestrem w te i we wte – jeśli będziesz mieć chęci do nauki i czas. W przypadku niepowodzenia najwyżej będziesz wirtualny system instalować od początku. Nie bardzo wiem/pamiętam, jak to jest z kluczami Windowsa (osobiście używam Linuksa), być może nie będziesz mógł w nieskończoność instalować powtórnie, ale próbować zawsze możesz.

PS. Nie wiem, czy Twój problem jest z rejestrem. Co prawda rejestr opisuje w jakiś sposób aktualny stan systemu, ale nie wiem, jak dobrze.

PS2. Skąd masz system i na jakim komputerze jest zainstalowany (np. Twój/nie Twój)? To może odpowiedzieć na pytanie, skąd komunikat.

1

Podstawowa sprawa (jeśli to już było to widać przeoczyłem) - załóż nowego użytkownika (admina lub zwykłego - pobaw się i zobacz, czy będzie różnica) i zobacz, czy na nowym koncie nadal to będzie występować.

0

Komputer nie jest mój tylko mojej siostry. Chce jej zrobić format systemu ale nie chce się zgodzić. Ja w sumie format traktuje jako ostateczność I zastosuje to gdy wszystko nawali

1

A czy uruchomienie w trybie awaryjnym coś zmienia?

0
piotrek1998 napisał(a):

Po wpisaniu w cmd jako administrator net user nazwa_użytkownika/ add wyskakuje błąd: wystąpił błąd systemu 5. Odmowa dostępu

Próbowałeś net user Administrator lub podobnie? Uruchamiałeś cmd z prawami administratora? Ew. to samo, ale w trybie awaryjnym?

0

Sądziłem że może być to jakiś wirus

0

Rzeczywiście, można i o tym pomyśleć. Przeskanowałeś cały komputer? W sumie, jak tak się zastanowić, to powinna być pierwsza rzecz, którą robisz. PS. Najlepiej przeskanować dodatkowo z pendrive'a z Linuksem.

1

W sumie zaciekawiła mnie opcja skanowania z pendrive'a z linuksem tylko jak to zrobić ?

Osobiście nie pamiętam, czy robiłem podobne skanowanie kiedyś, ale mniej-więcej tak to by wyglądało:

  1. Wybierasz oraz pobierasz obraz ulubionej dystrybucji Linuksa. (Może być np. Fedora, Ubuntu, Mint (np. @cerrato go zna), Arch czy wiele innych. Dobrze, by ten obraz miał już jakiś program do skanowania Windowsa wbudowany – np. clamav. Sprawdź, któreś z dystrybucji wymienionych przeze mnie powinny mieć ten program. Jeśli obraz dystrybucji, którą wybierzesz, nie będzie mieć, trzeba będzie samemu go dokorporować; osobiście nigdy czegoś takiego nie robiłem z Linuksem, ale nie powinno to być problemem, jeśli wybierzesz dystrybucję o odpowiednich możliwościach).
  2. Bierzesz pendrive'a o pojemności odpowiedniej do rozmiaru obrazu Linuksa, który wybrałeś (np. 2 GB, 5 GB, 10 GB, 20 GB itd.).
  3. Instalujesz obraz na pendrive'ie. Z poziomu Windows XP możesz zrobić to np. programem UNetbootin (jest oczywiście wiele innych do wyboru). Z poziomu innego Linuksa możesz zrobić to np. poleceniem dd (chyba wszystkie dystrybucje Linuksa to polecenie mają).
  4. Wsadzasz pendrive i restartujesz komputer.
  5. Zależnie od producenta płyty głównej musisz zaraz po uruchomieniu nacisnąć F8, F12, CTRL+ALT+DEL lub inne przyciski, by wejść w odpowiednie menu i uruchomić Linuksa z pendrive'a.
  6. Po uruchomieniu Linuksa wchodzisz w konsolę (nazwa konsoli jest zależna od tego, jaki program ma wybrana dystrybucja) i zależnie od programu do skanowania, jaki masz dostępny, uruchamiasz odpowiednie polecenie (wszystko powinieneś móc przeczytać na stronie danej dystrybucji/programu/w instrukcji programu dostępnej w konsoli poleceniem man {nazwa programu}).

UPDATE:

Ad 1 oraz 2: Obrazy mogą znacząco różnić się wielkością – 1 GB, 2 GB, 3 GB, 4 GB czy więcej – więc wybierz taki, jaki będziesz w stanie zainstalować na którymś z tych pendrive'ów, które posiadasz. ;)


UPDATE2:

Ad 1: Jeśli będzie to możliwe, zwróć uwagę, czy program do skanowania w danej dystrybucji jest aktualny oraz czy posiada aktualną bazę sygnatur (tj. sygnatur wirusów itp.). Te dwa wymagania nie muszą iść w parze – program może być aktualny, ale baza sygnatur może być np. sprzed tygodnia czy sprzed miesiąca, czy generalnie z czasu, kiedy ten obraz systemu był budowany. Nie jestem w tym temacie ekspertem. Być może w ogóle tak się tego nie robi. Są na przykład dedykowane obrazy live różnych producentów oprogramowania antywirusowego (np. https://www.geckoandfly.com/19582/free-usb-antivirus-fix-unbootable-windows-unmountable-boot-volume/). Niemniej, ja zawsze podchodzę z dystansem do rzeczy, których nigdy nie instalowałem, a tym bardziej od producentów, o których nic nie czytałem, dlatego Tobie też to radzę.


UPDATE3:
Ad 1: Oczywiście obraz systemu powinien być obrazem live, by dało się go uruchomić i z jego poziomu wykonywać jakiekolwiek polecenia (nie sugeruj się członem "CD" w nazwie tego artykułu na Wikipedii).


UPDATE4:

Nie jestem ekspertem od Windowsa, tym bardziej od bezpieczeństwa; niemniej, zawsze jestem zdziwiony, kiedy słyszę, że że niektórzy jeszcze używają Windows XP podłączonego do internetu. Mam zawsze nadzieję, że to świadomy wybór. Nie wiem, czy w Twoim przypadku tak, jest (internet + świadomy wybór), ale na wszelki wypadek zaznaczę to, co Microsoft sam napisał w tym artykule:

After 12 years, support for Windows XP ended April 8, 2014. Microsoft will no longer provide security updates or technical support for the Windows XP operating system. It is very important that customers and partners migrate to a modern operating system such as Windows 10.
(...)
It means you should take action and upgrade to Windows 10. Security updates patch vulnerabilities that may be exploited by malware and help keep users and their data safer. PCs running Windows XP after April 8, 2014, are not considered secure.


UPDATE5:

Jeszcze ten artykuł może być pomocny: https://support.microsoft.com/en-us/help/14223/windows-xp-end-of-support

0

Tak jeszcze pomyślałem czy mogło być to spowodowane grzebaniem w uprawnieniach systemu. Co prawda siostra jest zielona w tych sprawach ale może klikneła coś I może dlatego. Ona ciągle sugeruje się tym że Microsoft nie wspiera tego systemu

0

Próbowałem uruchomić ten komputer w trybie awaryjnym ale gdy włączyłem tryb awaryjny to komputer uruchomił się w normalnym trybie

1

Może w nieodpowiednim momencie nacisnąłeś F8?

0

Starałem się wciskać krótko po procedurze post

2

Przypomniałem sobie teraz trochę Windows i jest jeszcze możliwość włączenia trybu awaryjnego (safe mode) z poziomu Windowsa. "Start" > "Uruchom" > msconfig > zakładka "Rozruch" > sekcja "Opcje rozruchu" > zaznacz pole "Bezpieczny rozruch"; reszta opcji chyba puste, ale możesz spróbować według własnego wyboru coś pozaznaczać. Tutaj zrzut ekranu (Windows 10 co prawda, ale tak to powinno chyba wyglądać również w Windows XP): https://www.download.net.pl/jak-uruchomic-windows-10-w-trybie-awaryjnym/n/7053/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1