Klucz WIN10 po update WIN7

0

No więc tak, kupiłem nowy komputer z płytą główną ASUS TUF Z390-PLUS GAMING (która ma tylko wejścia usb 3.0) i prockiem i7 8700. Instalator win 7 nie ma sterowników do tych wejść, więc żeby przy instalacji móc skorzystać z myszy i klawiatury musiałem szukać starego sprzętu na wejścia PS/2. Aktywowałem 7 i updatowałem go do 10 (wydaje mi się że kiedyś zapomniałem aktywować 7 i potem 10 nie mogłem). No i teraz pytanie, czy jak stworzyłem sobie pendrive z win10 to w przyszłości będę go mógł zainstalować bez uprzedniego instalowania 7 i będę wstanie go jakoś aktywować? Mogę gdzieś znaleźć klucz tego win10 który aktualnie jest zainstalowany? Bo pozostaje jeszcze kwestia przypadku w którym padnie mi dysk i będę musiał postawić system na nowym dysku, a tą klawiaturę i mysz na PS/2 pożyczyłem ze szkoły i za jakiś czas mogę nie mieć do nich dostępu, i możliwe że będę musiał sobie radzić bez nich.

1

Tak, klucz powinien zostać powiązany z twoim kontem Microsoft i system aktywuje się automatycznie.

1
Ktos napisał(a):

Tak, klucz powinien zostać powiązany z twoim kontem Microsoft i system aktywuje się automatycznie.

Nie trzeba w systemie podawać żadnego "konta Microsoft", żeby aktywować Windows 10.

Klucz jest powiązany z daną płytą główną, niezależnie od jakichkolwiek kont.
Przy ponownej instalacji systemu (po formacie) Windows 10 aktywuje się automatycznie, bez pytania o klucz.

Nigdy nie podaję danych konta Microsoft podczas instalacji Windows 10, a mimo to Microsoft rozpoznaje jaki klucz był poprzednio na danej maszynie użyty, jeśli był.

0

Może coś się w ostatnim czasie zmieniło i rzeczywiście Microsoft kojarzy konkretny sprzęt z licencją, ale wcześniej klucz często był zapisany w biosie, dlatego nie trzeba było go wpisywać podczas instalacji Windowsa. Są programy, którymi można odczytać ten klucz (nie chodzi mi o ten, który został niejawnie lub jawnie podany podczas instalacji). Jeśli dobrze pamiętam, to mimo że klucz został "wpisany" automatycznie, aktywację i tak trzeba było robić. Ale ja w sprawach technicznych zatrzymałem się na Windowsie 7.

Z tego co czytam, w Windowsie 10 rzeczywiście można powiązać swoje konto z konkretną licencją.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0