Uprawnienia w Win7

0

Witam. Mam program winbox.exe w moim domowym folderze. Uruchamia się bez potrzeby klikania w UACa. Wysłałem sobie go na serwer FTP w celu przetestowania funkcji autoaktualizacji mojego programu. Ściągam go sobie QNetworkAccessManagerem i zapisuje w taki sposób:

QByteArray arr(reply->readAll());
QFile file(fileDirPath);
if(!file.open(QIODevice::WriteOnly)) qDebug() << file.errorString();
if(!file.setPermissions(QFile::ExeUser)) qDebug() << file.errorString();
file.write(arr);
file.close();

Chcę go uruchomić i się pojawia okienko UAC :( Więc chciałem zapytać czy jest jakaś opcja, aby ową niedogodność ominąć ?

0

na Twoim komputerze 1 link z google :
http://windows7.nius-it.pl/jak-wylaczyc-uac-w-w-windows-7

0

:) Nooo jakie proste rozwiązanie :) ... Ale tak na poważnie - to pisząc program dla klientów chyba nie będziesz do każdego chodził i wyłączał mu UACA ? A może obok execa instrukcję do tego posta załącze :) ... W każdym razie dzięki za podpowiedź ...

0

Można też automatycznie: http://www.petri.co.il/disable-uac-in-windows-7.htm, opcja C. Wypadałoby jednak zapytać użytkowników o wyłączenie UAC.

0

Aplikacja, która potrzebuje wyłączenia UAC do instalacji poprawki to spieprzona aplikacja. Przy bardziej restrykcyjnych ustawieniach, na koncie zwykłego użytkownika nawet nie pobierzesz nowego pliku do katalogu aplikacji w Program Files.

http://msdn.microsoft.com/en-[...]ry/aa370579%28v=VS.85%29.aspx
http://msdn.microsoft.com/en-[...]ry/aa372388%28v=VS.85%29.aspx

Tak to się powinno robić update, kiedy chcesz, by mógł go przeprowadzić zwykły użytkownik.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0