Monitor ultrapanoramiczny (21:9) dla programowania?

0

Witam. Chciałbym się Was spytać, czy opłaca się kupować monitor ultrapanoramiczny (proporcje 21:9) do komputera, jeżeli dużo się programuje lub jest się zawodowym programistą? Ostatnio zastanawiałem się nad tym, bo mimo, że taki monitor jest droższy, to dzięki takiemu ekranowi zyskujemy sporo dodatkowej przestrzeni roboczej, a dla programistów jest to niezwykle cenne, kiedy musimy mieć otwartych naraz kilka okien. Ma ktoś z Was taki monitor i czy poleciłby takie rozwiązanie? Czy lepiej zostać przy tradycyjnym 16:9, a może lepiej mieć dwa takie monitory?

0

Nie używałem takich szerokich ekranów, ale na co dzień używam dwóch monitorów i wydaje mi się to lepsze rozwiązanie niż te ultra panoramy.

0

21:9 to jest ~1,5 zwykłego monitora, dlatego programiści zazwyczaj wolą 2-3 osobne. Taki monitor polecę każdemu kto np robi filmy, lub gra w ścigałki.

1

34'' 4k jest spoko. Ale trzeba jednak siedzieć kawałek od niego więc przydaje się biurko 80+ Kwestia preferencji. Przy dwóch monitorach możesz sobie je ustawić pod dowolnymi kątami czego nie zrobisz w panoramie.
PS. Co tam panorama czy dwa monitory :-)

0

Mała korekta: przestrzeń robocza zależy od rozdzielczości ekranu a nie rozmiaru / proporcji monitora. Dla siebie miałem kupić Dell U2715H ale jeszcze się nie zdecydowałem.

1

Mnie tam wkurza praca na kilku monitorach, bo ciągle trzeba odwracać wzrok albo szukać kursora myszy, a jak się znajdzie to przejeżdżać nim z 1,5 ekranu.

Na jednym monitorze jakoś łatwiej się przełączać między programami.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1