Alternatywa dla Teamviewera

0

Teamviewera chyba wszyscy znają i kojarzą. Program jest bardzo OK, ale ma jedną wadę - konkretnie chodzi o jego cenę.

Dzisiaj kumpel znalazł pewną alternatywę - program, który (teoretycznie) robi to samo co TV, tak samo dobrze, a do tego jest w pełni legalny i darmowy, także do zastosowań komercyjnych.

Pytanie - czy ktoś z Was miał z nim styczność i czy może coś o nim powiedzieć / napisać? Chodzi o https://ultraviewer.net/en/ . Szczerze mówiąc, strona jakoś specjalnie nie zachęca do testów i raczej nie wygląda zbyt profesjonalnie...

1

Azjatycki wynalazek; starczy popatrzeć w stopkę. Wietnam, a jak Wietnam to komunisty, a jak komunisty to znaczy, że nie wiadomo czy takiej sesyjki ktoś sobie in the middle nie ogląda. Może zabrzmiało to trywialnie ale zachowałbym powściągliwość w używaniu tego softu.

Zresztą po screenach widać od razu, że to chamska zrzyna z TV, a w takich rzeczach Chińczyki i temu pochodne są mistrzami. W podsłuchiwaniu komunikacji raczej także więc...

To trochę tak jak ten chiński pakiet office, oczywiście w stu procentach kompatybilny z rozwiązaniem M$ i rzecz jasna darmowy. No cóż, na miejscu chińskiego rządu też chciałbym wiedzieć czy aby nie piszesz właśnie kontrrewolucyjnego CV. ;)

0

@grzesiek51114: Mam takie same przemyślenia :) Byłem ciekawy, czy ktoś miał z tym czymś do czynienia i realnie może coś na ten temat powiedzieć.

0

Byłem ciekawy, czy ktoś miał z tym czymś do czynienia i realnie może coś na ten temat powiedzieć.

Nie miałem i nie chcę mieć. :-)

1

https://anydesk.pl/

poziom wysoki, ale jednak ciut niżej niż TV.

1

VNC. Tylko trzeba umieć skonfigurować. Jak komp ma stałe IP to działa to dobrze. Gorzej jak nie masz stałego IP. No i jak łączysz sie przez router to musisz robić forward portów.

1

Sam używam TV i szukałem alternatywy ale bezskutecznie. Cena wysoka, ale trzeba wiedzieć, że TeamViewera można zakupić nie tylko jako subskrypcje. Tylko trzeba im wysłać maila z prośbą o ceny.

Najbardziej wkurza, że jak chcemy połączyć się wersja niższą, niż ma zdalny komputer to się nie da...

0

Ja korzystam z OpenVNC

0

Po co w ogóle tego używać? :O

1

Ja do wsparcia użytkowników swego czasu używałem Ammyy Admin. W domu najlepiej postawić VPN i tradycyjny RDP.

0

W lokalnej sieci do serwerów, jest darmowy także komercyjnie
[
TightVNC Viewer
TightVNC Server
]

Mikogo dla reszty świata. Darmowy także komercyjnie.
Jego jedyna wada, że może się bardziej ciąć niż TV.

0

Ostatnio napisałem art. jak wykorzystać otwarte oprogramowanie VNC i VPN do między innymi zdalnego wsparcia:

https://walczak.it/pl/blog/zdalny-dostep-do-biura-oraz-kontrola-nad-komputerami-dzieki-darmowemu-oprogramowaniu-vpn-oraz-vnc

Opisany sposób konfiguracji nie wymaga forwardowania portów na routerze.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1