Alternatywa dla windowsa?

0

Witam.
Czy istnieje jakaś realna alternatywna dla systemu windows jeżeli chodzi o granie i naukę programowania? Wkurzył mnie okrutnie ostatnio bo mimo ustawionego połączenia taryfowego i wyłączonego windows update ściągnął mi aktualizacje nie wiadomo kiedy, zainstalował ją bez mojej wiedzy (zostawiłem włączony komputer na godzinke), pomieszał mi dźwięk w grach (ustawienia dźwięku przestrzennego) i teraz uruchamia się co jakiś czas jakiś cholerny proces w tle który zżera mi połączenie i muszę go często wyłączać. Google milczy na ten temat, a ja już jestem wkurzony na ten pseudosystem. Ew. czy istnieje jakaś łatka na system która kompletnie wyłączy usługę windows update i pozwoli zarządzać, które procesy mogą używać sieci?

1

Dual-boot. Odłączasz kabel od neta przy przełączaniu na Windowsa i sprawa załatwiona :P

0

Czy masz inne komputery w sieci lokalnej? Bo win10 potrafi udostępniać aktualizacje po sieci lokalnej, wiec stad możliwe ze Ci się coś zainstalowało.

0
TheRottenCookie napisał(a):

Witam.
Czy istnieje jakaś realna alternatywna dla systemu windows jeżeli chodzi o granie i naukę programowania?

Na kompie linux ubuntu
do grania playstation

1

Możesz jeszcze używać Windows 7.

1

Możesz też w gry, które chodzą na linuksie. Ja nie narzekam, są fajne gry, które działają na Linuksie. :)

Na początek polecam Mint (dystrybucja dla 99% zainteresowanych).

1

Jak chcesz grać bezproblemowo w gry AAA i programować na tym samym systemie to wybór jedynie Windows.
Na linuksy istnieje co prawda Proton, wiele gier działa, znaczna część z tych działających jest grywalna, no ale trzeba czasem trochę pokombinować. I bardzo często nie działają właśnie shootery online ze względu na antycheaty.

Z moich osobistych doświadczeń linux tak, ale jako system na serwer bądź typowo do pracy/internetu. Miałem kilka podejść i zawsze prędzej czy później kończyło się na rwaniu włosów bo coś co na windzie działa od kilku klików, tutaj wymagało grzebania w konsoli. A wymuszenia synchronizacji pionowej podczas odtwarzania filmu nigdy nie udało mi się osiągnąć, na windowsie włączona jest domyślnie ¯\_(ツ)_/¯

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1