Wątek przeniesiony 2018-04-08 22:54 z Nietuzinkowe tematy przez somekind.

Jak skonfigurować DNS w OVH ?

0

Trzebuje pomocy bo nie wiem jak skonfigurować DNS w OVH. Po wejściu w domenę na OVH mam opcje takie jak DNS ZONE i DNS SERVERS. Na swoim serwerze testowym skonfigurowałem BIND9. I teraz jak wstawiam DNSy do DNS SEVRES to nie przekierowuje mnie na strone ale jak zresetuje servery DNS na standardowe z ovh a w sekcji DNS ZONE ustawie A na ip to mnie przekierowuje. No i może niech sobie przekierowuje ale chcę zainstalować pocztę. To czy jak nie mogę ustawić DNS tylko przekeirować to jak w sekcji DNS ZONE dodam rekord MX z IP na moj server to poczta będzie działać ? A na konieć jak chcę skasować DNS ZONE to dostaje email ze domena zostanie skasowana :/ nie chce skasowac domeny. Ktoś miał do czynienia z konfiguracją na tym OVH ?

1

Zawsze sie znajdzie jakis smerf wazniak ktory musi, NO MUSI przeniesc moj temat bo przeciez Nietuzinkowy jest niedobry i przeniosl do Hardware Software. Faktycznie moj temat dotyczy Hardwaru albo softwaru no rzeczywiscie. Czyli wszystkie tematy z php tez tu przeniescie przeciez php to tez SOFTWARE.

1

Ogólnie - raczej nie trzyma się DNS na tej samej maszynie, na której masz inne usługi (mail, HTTP), bo jak ci ten jeden serwer padnie to nie możesz łatwo "przepiąć" na inny (względnie zrobić round-robin, podpiąć Cloudflare...), poza tym niektórzy dostawcy wymagają, aby mieć co najmniej dwa serwery DNS dla każdej strefy.

Na swoim serwerze testowym skonfigurowałem BIND9. I teraz jak wstawiam DNSy do DNS SEVRES to nie przekierowuje mnie na strone

Pokaż konfigurację.

ale jak zresetuje servery DNS na standardowe z ovh a w sekcji DNS ZONE ustawie A na ip to mnie przekierowuje. No i może niech sobie przekierowuje ale chcę zainstalować pocztę. To czy jak nie mogę ustawić DNS tylko przekeirować to jak w sekcji DNS ZONE dodam rekord MX z IP na moj server to poczta będzie działać ?

Tak, jak dodasz rekordy MX to poczta będzie działać. Jeżeli dobrze zrozumiałem (bo piszesz chaotycznie strasznie) to serwerem autorytatywnym twojej domeny jest serwer od OVH - jak na nim dodasz rekord MX to będzie to działało. Poczty nie obchodzi na jakim serwerze DNS jest rekord MX (czy twoim czy OVH czy czyimkolwiek), ważne aby było na takim, który odpowie na pytanie.

A na konieć jak chcę skasować DNS ZONE to dostaje email ze domena zostanie skasowana :/ nie chce skasowac domeny. Ktoś miał do czynienia z konfiguracją na tym OVH ?

Nie kasujesz domeny, ale tylko jej konfigurację tak naprawdę. Potem będziesz mógł dodać ją jeszcze raz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0