Jak poprawnie skonfigurować serwery DNS?

2014-09-18 10:17
0

Dobrze, załóżmy że chce mieć serwer DNS primary i DNS secondary, mam serwer A na którym mam serwis G i chce aby dla tego serwisu na serwerze A istniały serwery DNS.
Jak to po ludzku skonfigurować? Czytałam serwerze DNS o options plików stref, deklaracji stref.
Załóżmy że serwer DNS primary jest na serwerze B, a DNS secondary na serwerze C.
Na którym serwerze powinnam umieścić serwer DNS, named.conf, named.conf.options, named.conf.local?
Czy powinnam umieścić coś na pozostałych serwerach?


Life is Strange
Oj, zawiodłem się na Tobie... Tytuł poprawię, bo już wątek trwa, więc szkoda go za karę przenosić do kosza; - furious programming 2014-09-18 17:03

Pozostało 580 znaków

2014-09-18 10:28
0

Tam, gdzie kupiono domenę, trzeba dać znać, że primary DNS będzie miał taki adres, a drugi będzie miał jakiś inny adres. Reszta leży już po Twojej stronie - na pierwszym konfigurujesz swoje domeny i oznaczasz go jako master i , a na drugim robisz slave i wskazujesz, gdzie jest master. Named.conf i cała reszta plików to pliki samego już serwera nazw (DNS), i one muszą być na każdym serwerze nazw (czy to pierwszy, drugi czy piętnasty). To tak w wielkim skrócie i uproszczeniu.
Na początek polecam jednak poczytać jak w ogóle działają serwery nazw, na czym polega rozwiązywanie adresów i o strukturze całego DNS na świecie, to wiele wyjaśni (szczególnie to, czy DNS powinien być na serwerze A czy też Ę). :)

edytowany 1x, ostatnio: fourfour, 2014-09-18 10:28

Pozostało 580 znaków

Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0