Poczta email z własną domeną

0

Nie jestem pewien czy to dobry dział, jeśli nie proszę o wybaczenie i przeniesienie, nie widzę lepszego.

Mam następujący problem: mam kilka domen i kilka kont pocztowych do nich. Do niektórej domeny nie ma wcale poczty, do innej z kolei jest 1 konto, do jeszcze innej 3... Ogólnie niezbyt duża ilość, 10 powinno mi spokojnie wystarczyć. Obecnie mam hosting i do niego podpięte wszystkie domeny i założoną pocztę. Jednak z hostingu prawie nie korzystam, do niektórych z tych domen po prostu nie ma stron, a reszta jest na jakimś VPSie. Chciałbym więc porzucić hosting, trzymają mnie tylko te emaile. Co mogę z tym zrobić? Konta email muszą koniecznie pozostać w tych domenach.

Postawienie gdzieś własnego serwera poczty raczej odpada, to podobno bardzo dużo roboty, nawet nie tyle co samo postawienie a utrzymanie tego i dbanie o filtry antyspamowe itd. Może są jakieś serwery poczty na które można przekierować przez rekord MX w DNSach i tam obsługiwać skrzynki? Jeśli nie darmowe to może coś niezbyt dużo płatne? Polećcie najlepiej coś co znacie z własnych doświadczeń, wiadomo że zależałoby mi na stabilności :)

Z góry dzięki!

0

Nie wiem gdzie rejestrowałeś domeny ale np. OVH miał darmową pocztę dla domeny rejestrowanej u nich -> https://www.ovh.pl/domeny/oferta_serwer_start10m.xml Niestety ograniczenie w postaci jednego konta e-mail dla domeny.
Osobiście mam załatwione to w ten sposób, że mam hosting za lekko ponad 120 zł/rok i domeny mają pocztę z wykorzystaniem tego hostingu.
Tanio i dobrze to Ci nie zrobią nigdzie ;).

0

Hej,
Problem z wyborem dostawcy jest taki, że jest ich mnóstwo na rynku, dwa że nie wszyscy podchodzą do tego indywidualnie... przerabiałem pocztę od różnych dostawców i ostatecznie zdecydowaliśmy się na g suite bo w stosunku do ceny jakość jest oszałamiająca!
Wybrałem ją z polecenia brata, ktory zakupil bezposrednio w google. No ja zdecydowalem się na takiego partnera https://flyonthecloud.com/pl/g-suite ponieważ cena była niższa i po 7 miesiącach korzystania widzę że support też lepszy.
Zostalibyśmy na bezpłatnej wersji ale w kancelarii jednak usługa Google Vault daje rade :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0