Dwa monitory 1440p z laptopem.

0

Siema,

Mam dwa monitory 1440p i chcę podłączyć je do laptopa. Problem jest w tym, że na pierwszą myśl - potrzebuję dwóch złącz cyfrowych w laptopie. A ja mam jedynie HDMI + D-SUB (dlaczego w 2017 wciąż to ładują do nowych laptopów, nigdy nie zrozumiem). Laptop z dwoma cyfrowymi wyjściami to rzadkość. Laptop "dla mnie" musi spełniać kilka parametrów, i jak już się trafi perełka z HDMI + DisplayPort np. to ma inne wady, które go wykluczają.

Na Allegro i Aliexpress sprzedają zdaje się "karty graficzne" na USB, gdzie podpinając to dostaję dodatkowy port HDMI - i pewnie by się to sprawdziło, gdyby nie maksymalna obsługiwana rozdzielczość, ciut powyżej 1080p, ale mniej niż 1440p :(

Czy jestem w stanie coś z tym zrobić?

Aha, podobno D-SUB z odpowiednim wzmocnieniem sygnału jest w stanie przesłać każdą ilość danych (w efekcie obsłużyć każdą rozdzielczość), ale monitory które mam nie mają wejścia D-SUB.

0

Hm, w sumie dorzucę do tego drugie pytanie:

0

Nie wiem jak z zewnętrznymi kartami ale mając display port jesteś wstanie podpiąć przez ten jeden port 3-5 monitorów w zależności od tego jak wydajna jest karta w lapku i od stadardu z tego co kojarzę.

0

Ja mam laptopa z USB C i można podpiąć dwa monitory przez stację dokującą Dell WD15 (czyli coś w rodzaju przejściówki z wieloma wyjściami).

U mnie działa to z monitorem uhd 2560x1600 podpiętym do miniDP przez przejściówkę na DP.

0

@Krolik, prosze troche jasniej :) to w koncu stacja i USB C czy przejsciowka DP?

Chyba ze masz dwa takie rozwiazania, wtedy rozpisz oba przypadki (wyszczegolniajac tez jakie to sa monitory). Dzieki!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0