Wątek przeniesiony 2016-11-09 15:58 z Off-Topic przez aurel.

Visual Studio 2015 Community a licencja dewelopera

0

Myślałem, że w tej wersji VS można tworzyć różne typy apek, a jeśli chodzi o np. Blank App Win 8.1 to wymaga jakiejś licencji dewelopera, trzeba coś akceptować i nie wiem czy potem zaczynają się schodki (jak zakładanie dodatkowego konta, podawanie karty kredytowej itd..) - a mi chodzi tylko o tworzenie czegoś tak dla siebie a nie od razu do windows store, więc o co tu chodzi?
W książce "Rusz głową C#" napisali, że da się wszystko to co tam jest opisane zrobić w darmowej wersji VS

0

Uzyskanie licencji dewelopera to chyba tylko podanie danych do konta Microsoft.
Jest to bezpłatne.

0

Ponawiam, mam problem z uzyskaniem licencji dewelopera bo za każdym razem jak próbuję ją pobrać to dostaje komunikat o błędzie w skrypcie na stronie i pytanie czy chcę kontynuować uruchamianie skryptów na stronie, klikając tak/nie potem nic się nie dzieje. Domyśliłem się, że chodzi o internet explorer (domyślnie używam chroma). W internecie gdzieś znalazłem, że VS potrzebuje, żeby coś zrobić z plikami cookies co jest domyślnie gdzieś zablokowane. Jak mogę rozwiązać ten problem?

0

Apki dla Win10 (Universal Windows Platform) nie wymagają tej licencji.

0

Tylko ze ja jestem na win 8.1 i mam tam w VS tylko apki pod w8.1 :/ co robić?

0

Co z tym mogę zrobić? :/
user image
Czy trzeba zakładać do tego specjalne konto dewelopera?

0

Nie, problem masz w konfiguracji systemu - to się nie powinno było wydarzyć.
A co się dzieje jeżeli wybierzesz "tak"?

0

Jeśli wybiorę Tak to nic się nie dzieje, okienko jest białe - a powinno pokazać się coś żeby się zalogować w tym okienku. Mógłbym czekać i czekać ale ono pozostanie białe. Kiedy je zamknę dostaje komunikat że zdalnie nie udało się tego wykonać. I projekty które tej licencji potrzebują zwyczajnie nie chcą się tworzyć bo ciągle wyskakuje zapytanie czy Zgadzasz się aby nabyć licencję dewelopera. I sytuacja się zapętla :/

Mam "źle skonfigurowany system" - od dawna go nie aktualizowałem, domyślnie wyłączyłem automatyczne aktualizacje bo potrafiły instalować się codziennie i zabierały tylko miejsce na dysku i gdzieś w tle chodziły. Czy to może być przyczyna?

0

Nie wiem. Ale ogólnie to okienko to jest kontrolka WebBrowser - czyli systemowy silnik IE. Może dlatego, że twój IE jest stary to występuje błąd w tym okienku, ale nie daję gwarancji.

[dopisane]
Dzisiaj natknąłem się na ten sam problem - nieaktualizowany od bardzo dawna Windows 8.1 również nie pozwala z powodu tego błędu uzyskać licencji dewelopera. Jeszcze nie aktualizowałem, bo nie mam jak chwilowo ;-)

0

Zaktualizowałem Windows 8.1, ale problem dalej występuje. IE mam w wersji 11, czyli ten, który się pojawia z instalacją Windows 8.1. Nie wiem co robić...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0