Stacja dokująca

0

Szukam stacji dokującej, uniwersalnej, nadającej się do każdego laptopa. Co o takiej sądzicie?

http://allegro.pl/uniwersalna-stacja-dokujaca-dell-d3100-4k-usb-3-0-i5613171973.html

Rozumiem że to jest podłączane na USB 3.0. Czy jeśli mam jedynie port USB 2.0, też będzie śmigać, czy mogą być jakieś problemy?

0

user image

Wiesz jaki jest przesył przez USB 2.0? Ile danych cyfrowo trzeba przesłać żeby obsłużyć 3 monitory w full hd?
Nie ma czegoś takiego jak uniwersalna stacja dokująca, każdy producent ma swoją - nie podpina się stacji dokujących do żadnego portu USB, trzeba się wpiąć bezpośrednio w bebechy laptopa - to działa jak karta rozszerzeń w pc, szyna danych musi być bardzo szeroka

dobra, są jednak stacje dokujące z kartami graficznymi, sieciowymi i hubem na USB 3.0 - nie są to jednak stacje dokujące w standardowym znaczeniu - jest to po prostu kilka zewnętrznych urządzeń na USB połączonych w jedno - na pewno nie zapewnią takiej wydajności jak normalna stacja dokująca bo działają na innej zasadzie
no i nadal potrzebne jest USB 3.0. Poprzednie wersje są zdecydowanie za wolne

0

@up, jak nie masz pojęcia to sie nie wypowiadaj...

Co do samej stacji dokującej, karta graficzna na 99% jest oparta o chipset zgodny z DisplayLink, te na USB 3.0 oferują wyższe rozdzielczości / więcej monitorów dzięki wyższej przepustowości, ale sama komunikacja jest zaszyfrowana (DRM) i dlatego przynajmniej na windowsie stacja (karta gfx) nie zadziała z USB 2.0, mogą działać urządzenia audio i hub usb. Jak masz laptopa z USB 2.0 to są karty expresscard z kontrolerami USB 3.0.

Na dniach pojawił się driver DisplayLink dla Linuxa, który nie ma DRM i karta na USB 3.0 zadziałała na USB 2.0 poprawnie współpracując z monitorami 1920x1080 i 1920x1200, chociaż wydaje się, że obraz jest kompresowany i widać utrate jakości.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1