Stacja dokująca nie wykrywa monitora

0

Cześć,
kupiłem ostatnio stację dokującą na USB-C z wejściem HDMI. Mam laptopa Acer Aspire 7 z podłączonym dodatkowo ekranem na HDMI. Chciałem dołączyć kolejny ekran przez stację dokującą, jednak kiedy podłączam monitor do HDMI w stacji laptop nie wykrywa go. Jaka może być przyczyna?

1

A USB-C w tym laptopie obsługuje przesyłanie obrazu?
To, że laptop ma USB-C nie znaczy niestety, że działają wszystkie funkcje. Do obrazu chyba musi też na tym złączu Thunderbolt obsługiwać

1

Sprawdź czy masz w ogóle możliwość przesyłania obrazu przez usb c, potem jak masz wiele usb-c to zobacz który może bo nie zawsze wszystkie są obsługiwane.

3

Pamiętaj tylko, że takie karty na USB wykorzystują CPU do generowania obrazu no i ilość klatek na sekundę nie powala (z 30 to max).

0

Drugiego monitora chciałem używać do tego, żeby sobie np. leciał na nim film na youtubie więc myślę że to wystarczy

0

Cześć!
Mam podobny problem dlatego podpinam się do tego posta.
Chodzi o laptop Lenovo ThinkPad T14 Gen 1, stację dokującą Lenovo ThinkPad Hybrid USB-C with USB-A Dock oraz dwa monitory Eizo EV2450. Monitory wpięte bezpośrednio do portu HDMI w laptopie działają wzorcowo. Stacja działa poprawnie z myszą, klawiaturą czy np. ze słuchawkami, natomiast w przypadku podpięcia monitorów nie dzieje się absolutnie nic. Monitory zachowują się tak jakby nie były do niczego podłączone, a w laptopie nie można ich wykryć.
Czy ktoś spotkał się kiedyś z takim problemem?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

0

@blue_dragon:
Ze specyfikacji ze strony producenta:
https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/ThinkPad/ThinkPad_T14_Gen_1_Intel/ThinkPad_T14_Gen_1_Intel_Spec.PDF
wychodzi na to, że masz jeden port z Thuderbolt i spróbuj się podpiąć właśnie do niego.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1