Wątek przeniesiony 2015-06-25 14:36 z Off-Topic przez Ktos.

Ścieżka instalacyjna w Windows 7

0

Witam,
Czy ktoś wie gdzie w rejestrze Windowsa 7 zapisana jest ścieżka skąd został zainstalowany?
W XP jest klucz SourcePath a w tym to nie mogę się doszukać.
Z góry dziękuję za ewentualną odpowiedź

0

Z tego co wiem nie jest nigdzie zapisywana bo i po co. Zazwyczaj system instaluje się teraz z wirtualnego napędu lub pendrive'a którego literka jest tymczasowa i nie ma żadnego znaczenia
Po co Tobie taka informacja?

0

o ile się nie mylę, XP i starsze systemy trzymały taką informację by w razie potrzeby tam szukać plików podczas instalacji jakiegoś komponentu (i by poprosić użytkownika o włożenie płytki instalacyjnej jeśli tych plików nie widać).
Vista i nowsze kopiują całą swoją instalkę do podkatalogu w katalogu Windows (co jest jednym z powodów, dla których Windows zaczął zajmować tyle gigabajtów). Dysk instalacyjny ani źródłowy katalog z instalką po zainstalowaniu nie będą już nigdy potrzebne, więc nie trzeba ich pamiętać.

0

Jak to po co? To po co to jest w XP? Zwykłe ułatwienie zamiast wyskakującego okienka.

Sfc nie może poradzić sobie z naprawą niektórych plików, komp nie ma CD, do tego wszystko zdalnie ale to już jest OT.

0

PORADA NR 1.

Jeżeli litera dysku, gdzie kiedyś było CD jest wolna to po prostu zamontuj pod nią obraz płyty (albo jeszcze szybciej - skopiuj treść płyty do jakiegoś C:\XPCD i potem przy pomocy subst utwórz wirtualny dysk pod tą literą).

  • PORADA NR 2.**

Ew. sprawdź te programy: http://www.dobreprogramy.pl/W[...]or,Program,Windows,11469.html - ten jest pod 98 pisany chyba jeszcze i na 98% [ ;) ] miał opcję zmiany ścieżki z której był instalowany - większość jego opcji nie działała w WinXP, ale część jeszcze tak - spróbuj.

Drugi program to ten: http://www.idg.pl/ftp/windows.konfigurator.html - nigdy nie używałem, ale z nazwy widać, że wspiera XP, nie wiem jakie ma funkcje, ale może akurat.

0

Jak to po co? To po co to jest w XP? Zwykłe ułatwienie zamiast wyskakującego okienka.

Jak to jak to po co. Przecież napisałem po co. Żeby Windows wiedział, gdzie szukać instalki, albo w którym napędzie szukać płytki.

Przykładowo w Windows 95 (a pewnie i 98) jeśli nie skonfigurowano sieci podczas instalacji, nie były instalowane komponenty sieciowe (nie chodzi tylko o sterownik karty sieciowej, ale wszystko, jak np. protokół TCP/IP). Potem po zainstalowaniu sterownika karty sieciowej system prosił o płytkę instalacyjną z Windowsem, by sobie brakujące pliki doinstalować.
Pod Windows XP podobna sytuacja jest, gdy w ustawieniach językowych włączy się opcję "Zainstaluj pliki dla języków wschodnioazjatyckich" albo podobną "Zainstaluj pliki dla języków o złożonej pisowni i języków z pisownią od prawej do lewej (łącznie z tajskim)". Jeżeli tego nie zrobiono podczas instalacji systemu, tylko później, to też system prosi o włożenie płytki - chyba że system zainstalowano z instalki w katalogu na dysku, i ta instalka nadal tam istnieje - wtedy system wie o niej właśnie z tego wpisu w rejestrze.

Pod Windows 7 nie ma takiej sytuacji, by w działającym systemie potrzebna była płyta instalacyjna, gdyż wszystkie pliki instalacyjne (nawet te opcjonalne, nie instalowane od razu) są przechowywane na dysku w katalogu windowsa.

Sfc nie może poradzić sobie z naprawą niektórych plików, komp nie ma CD, do tego wszystko zdalnie ale to już jest OT.
To nie jest OT, bo zamiast pytać o jakiś nieudokumentowany wpis w rejestrze, przedstawiłbyś dokładnie problem, to by się jakieś rozwiązanie może wymyśliło.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0