Komputer do ciągłej pracy zdalnej

0

Hej.

Potrzebuje do firmy komputer (nie wiem czy można nazwać to serwerem), który będzie włączony 24H na dobę (pod UPS). Ma pracować jako komputer zdalny, tj. każdy pracownik będzie mógł podłączyć się do niego z dowolnego miejsca przez internet i zrobić co do niego należy :). Dodatkowo chciałbym aby w sieci lokalnej każdy miał dostęp do dysku w celu porania dokumentów itp. na swoje komputery. Proszę o info na co zwrócić uwagę. Zależy mi na niezawodności bo w końcu komputer będzie pracowały 24H na dobę.

1

wg mnie jedynie co to udostępniony dysk (dyski na dane) wziąć w raid lustro.

2

Wynajmnij zdalny serwer w jakimś DataCenter chyba że masz tam trzymać jakieś tajne dane i nie możesz ich mieć u firmy trzeciej. Serio. Jest wiele rzeczy o które trzeba dbać - backup, redundancja danych, redundancja połączeń internetowych, utrzymanie serwera, zabezpieczenia przed włamaniami etc. Dużo prościej będzie ci po prostu zapłacić firmie która się tym zajmuje :) bo będzie miała odpowiednią infrastrukturę oraz ludzi.

1

Sam UPS też na wiele się nie zda. Po odcięciu prądu zapewni dodatkowe kilkadziesiąt minut pracy, ale co przy awarii która trwa 24 godziny?

0

No tak ale na tym komputerze muszę mieć zainstalowane programy, np. do wystawiania faktur, gdzie poprzez zdalny dostęp pracownik będzie mógł z dowolnego miejsca wystawić fakturę. Czy takie wynajęte serwery na to pozwolą?
Nie musi być to jakieś super zabezpieczone itp. Chodzi po prostu o dostęp do tych danych z każdego miejsca na świecie :) Chcielibyśmy wprowadzić możliwość pracy w domu gdy nie ma tej pracy bardzo dużo. A nie jesteśmy w stanie wykupić na każdy komputer licencji do programu fakturującego + faktury musiałby być w chmurze co jest dodatkową super niemałą dopłatą. Dlatego rozwiązaniem wydaje się być zdalny pulpit do którego każdy w miarę potrzeby może się połączyć i wystawiać fakturkę, czy list przewozowy, po czym wydrukować na drukarce w firmie aby magazynier mógł wysłać paczkę.
No i lustro (rozumiem że jest to drugi dysk będący kopia głównego) tez jest dobra opcją, zawsze to zabezpieczenie żeby nie stracić całej bazy danych z fakturami :).

Reasumując nie chodzi mi tu o coś kosmicznie skomplikowanego, i jeżeli się wyłączy przez dłuższą awarię z prądem też nie będzie tragedii. Ktoś podjedzie i go włączy :). Chodzi mi raczej o niezawodność sprzętową, i sprzęt który wytrzyma długie okresy pracy :).

0

Sprawdziłeś czy sposób w jaki chcesz użyć program, jest zgodny z jego licencją ?

0

Hasło na dziś: terminal server.

0

Kup dedyka, postaw windowsa i logowanie po RDP i po sprawie.

1

Co do oprogramowania, to najlepiej kupić Windows Server 2008 lub 2012, potem musisz wykupić licencje CAL dla usług terminalowych. O ile pamiętam, bez dodatkowych licencji, mogą być otwarte tylko dwa połączenia jednocześnie bez względu na ilość kont użytkowników. A licencje CAL mogę być "per user" (przypisana do użytkownika) lub "per device" (przypisana do urządzenia łączącego się z serwerem), rodzaj i ich ilość (jedna na użytkownika lub urządzenia) należy dobrać do potrzeb. Co innego, jeżeli charakter pracy nie wymaga więcej niż dwóch otwartych połączeń RDP.

Co do sprzętu, to grafika i dźwięk nie są istotne, w pierwszej kolejności najlepiej zwrócić uwagę na procesor (ilość rdzeni), pamięć RAM i dysk (najlepiej SSD) w przypadku. Proponuję, żebyś podał przewidywaną szczytową ilość osób pracujących jednocześnie i czy będą to typobo biurowo-biznesowe prace (faktury, magazyn, księgowość, handel, ERP, Word, Excel), czy jakieś specjalistyczne (grafika, CAD/CAM, symulacje itp).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0