Czy da się usunąć zainstalowaną aktualizację biosa.

0

Witam, nie wiem co mnie skusiło ale zainstalowałem ze strony lenovo przeznaczoną do mojego laptopa Lenovo z580(win 7) aktualizacje Bios (5fcn95ww_public 64bit ). Po tej jakże cudownej aktualizacji nie działają mi niektóre przyciski funkcyjne a przycisk od ściemniania i rozjaśniania ekranu działa tylko że jeżeli chodzi o graficzną jego interpretacje to ona wgl się nie zmienia. Drażni mnie to badziewie, czy ja mogę coś z tym zrobić żeby było tak jak dawniej ? :(
Zainstalowałem jeszcze raz sterowniki ale nie pomogło.

1
  1. oczywiście przed aktualizacją zrobiłeś kopie "starego" biosu
  2. pewnie nie więc musisz znaleźć starszy bios na necie
  3. zaktualizuj bios do starszej wersji
0
  1. bios się "znajduje" do konkretnego modelu płyty głównej, w przypadku laptopów zazwyczaj do konkretnego modelu laptopa.
  2. po aktualizacji biosu nie jest wymagane instalowanie systemu od nowa
  3. starszą wersję wgrywa się tak jak nowszą (no chyba, że używasz jakiegoś automagicznego updatera pod windowsem, no ale na to nic nie poradzę)
0

Przecież na stronie producenta masz starsze wersje biosu, nie możesz jakiejś wersji pobrać i przywrócić starszy bios?
Ja bios już z 5 razy wgrywałem, ale ostatecznie też musiałem powrócić do starszej wersji, ponieważ sprzęt się przegrzewał na tym nowszym.

0

Jedynie co udało mi się znaleźć to biosy które wrzucili ludzie do sieci bo chcieli żeby ktoś coś z tym zrobił. Nie udało mi się znaleźć nic oficjalnego. Gdyby ktoś wiedział gdzie mógłbym znaleźć ten bios:
PhoenixTechnologies Ltd. 5FCN91WW. Lenovo z580
To byłbym wdzięczny za pomoc.

0

Zainstalowałeś obie części? Instrukcja mówi, że najpierw trzeba zainstalować "public", a później "private". Spróbuj przeinstalować wszystkie programy dodatkowe od producenta (typu OSD czy zarządzania energią).

0

Zainstalowałem tylko public. Programy producenta już przeinstalowałem i nic nie pomogło. To mówisz żeby instalować jeszcze private i zobaczyć co się stanie ?

0

Nie zdawałem sobie sprawy z powagi aktualizacji biosu :/ Myślałem że to zwykła aktualizacja jak do sterowników karty graficznej :( Na moim miejscu próbowałbyś instalować jeszcze plik private czy raczej zająłbyś się szukaniem starego biosu ?

0

Poszukaj może tu:
http://sciencespaces.com/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0