Flashowanie BIOSa

0

Witam, ostatnio aktualizowałem BIOSa w komputerze "ASUS F5V", z bootowałem z USB DOSa i po przez AMI Updater zacząłem procedurę, proces zatrzymał się przy 9% "Erasing BIOS" i komputer się zawiesił w aktualnej chwili, nawet kontrolka nie miga podczas naciskania przycisku POWER, wiecie co może być tego przyczyną i jak to naprawić?

0

poszukaj recovery mode do tego biosu.
w moim laptopie trzeba przytrzymać bodajże Fn+Esc i przytrzymac power, w cdromie musi byc juz odpowiednio spreparowana plytka - i nie pokazujac nawet nic na ekranie ma sie wgrac nowy bios. podobnie powinno byc w Twoim przypadku - ale musisz wygooglować jakie klawisze i jak przygotowac plytke

0

Ale możliwe też, że wewnętrzny bootloader kontrolera nie pozwoli na nadpisanie BIOSu przez płytkę i jedyne co pozostaje to wizyta w serwisie i nadpisanie biosu "ręcznie" bądź wymiana jego / płyty głównej.

Coś ci nie działało, że bios chciałeś zapgrejdować?

0

na płytce NIE było żadnych plików do bootowania jakiegokolwiek OSa, albo prawie-jak-OSa. To jakiś element kompa (nie wiem dokładnie CO konkretnie) czyta po prostu dane z płytki i wgrywa z tego biosa.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0