Monitor czy 2

0

Jakie Monitor polecacie? Jeden 32 calowy czy lepiej kupic 2 po 24?

0

2x 24 zdecydowanie, 32 i tak nie ogarniesz (musisz siedzieć daleko)

ew. zastanawiałbym się gdyby 32 miał rozdziałkę 4K.

0

Moim zdaniem lepiej dwa mniejsze.
Dwa banalne powody:

  1. Masz na oddzielnych paskach (przynajmniej w 8) okna które znajdują się na poszczególnych monitorach.
  2. Nie musisz się bawić w układanie okienek (przeciągam na prawy monitor "coś" (jakiś log, listę błędów, podgląd bazy itp), maksymalizuje a na głównym mam nadal to nad czym pracuje)
0

Podchodzisz od zlej strony.
Ja przy 3 monitorze zaczelem zastanawiac sie jak rozwiazac problem z brakujacym miejscem. Najlepsze jak do tej pory to rowiazania tillingWM siedze na laptopie 15 cal i lepiej mi sie pracuje niz na 3x 26 (uzywam archa + xmonad)

0

Również uważam, że 2 lepsze, w domu mam 2x24" w pracy 22" i 15" laptopa. Nawet jeśli miałbym jako główny 30-32" to pewnie gdzieś obok stał by drugi, bo tak jak już zostało powiedziane dużo lepiej jest maksymalizować okno na cały ekran niż bawić się w ustawianie ich na jednym dużym mimo, że np. Dell daje do tego w miarę fajne narzędzie (dzieli ekran np. na 4 części do których można przyciągać okna). Poza tym można też np. drugi monitor ustawić pionowo jak ma pivot albo się kupi uchwyt osobny i wtedy dokumentacja i strony jeszcze wygodniej się przegląda, a jednocześnie pierwszy nadal jest ustawiony na szerokość pod IDE ;)

0

Jeżeli maksymalną rozdzielczością jest FullHD, to 2x24". Jeżeli WQHD, to 2x27". Jeżeli 4K, to 3x27" :)

0

Używałem dwóch, obecnie przesiadłem się na trzy i to imho najlepszy setup. Problem z dwoma jest taki, ze jak masz je rowno ustawione to masz przerwe po srodku i koncentrujesz uwage na jednym lub drugim co imho nie jest ergonomiczne. Dużo przyjemniej pracuje się na trzech bo masz jeden centralny na który patrzysz większość czasu i dwa pomocnicze.
Aktualnie Laptop (ThinkPad W52) + 2x Dell U2410 (1920x1200).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1