Czy biurko wytrzyma uchwyt na monitor?

0

Cześć, ostatnio zakładałem tu wątek odnośnie przejściówki HDMI. Mam jeszcze jedno pytanie też powiązane z monitorami.
Planuję zakup podwójnego uchwytu na monitor: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/uchwyty-do-monitorow/uchwyt-biurkowy-gazowy-do-2-monitorow-led-lcd-10-32-l-18gd-art-9kg-2xusb-3-0
Posiadam takie biurko: https://mts.sklep.pl/kategoria/biurka-mts-basic/biurko-dla-graczy-mts-basic-white-160

Czy wytrzyma taki ciężar? Tak jak jest napisane w opisie jest z płyty wiórowej, grubość z tego co mierzyłem niecałe 2cm.
Na uchwycie chcę zawiesić monitory 24" i 23".

1

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Trzeba dokonać badań aby stwierdzić czy da radę czy nie. Wpływ tez ma na to jaka powierzchnia przylegania uchwytu do blatu oraz jak chcesz ustawić te monitory bo może się okazać że środę ciężkości bedzi poza biurkiem i się wywali.

0

Kwestia jak to wygląda od dołu, jak to na cienkie wkręty to może być słabo, ja zrobiłbym dla pewności na śruby i od dołu biurka dodał płytę która przejmie na siebie część obciążenia.

0

@Velrin Black: Śruby montujące chyba. Te którymi przykręcasz uchwyt do biurka.

0

@Yukiteru Gromadzki ok dzk
@czysteskarpety
Ten uchwyt jest na śruby.
https://images.morele.net/i1064/6212121_4_i1064.jpg
Myślisz, że to wytrzyma?

1

Mam dokładnie ten sam uchwyt z 2 monitorami 24". I biurko z Ikei podnoszone, które ma 2 nogi tylko na brzegach, w połowie głębokości, bez podparcia z tyłu, tylko poprzeczka przez środek, grubość i wykonanie blatu wygląda na podobne.
Od pół roku tak działam. I co prawda wszystko się trzyma ale jak je podnoszę to np. widać, że jest blat przechylony o kilka stopni do tyłu i do tego jest tak wygięty do środka (dobrze to widać, jak laptop leży pod ekranem i na środku jest poniżej krawędzi, a na brzegu już prawie wchodzi na pole wyświetlacza więc też bym powiedział, że jest to przynajmniej 1-2cm różnicy). Żadnych pęknięć czy coś, monitory dosyć mocno przy krawędzi bo chciałem je mieć jak najdalej od oczu.
Więc jeżeli tylko nogi są sensownie przykręcone (co poprzednicy wspominali, np nie ma obawy, że jak się mocniej oprzesz to się wyrwą ze śrubami) to wg mnie powinno wytrzymać.

0
Velrin Black napisał(a):

@Yukiteru Gromadzki ok dzk

@czysteskarpety
Ten uchwyt jest na śruby.
https://images.morele.net/i1064/6212121_4_i1064.jpg
Myślisz, że to wytrzyma?

Ciężko wróżyć, dwa monity to z 10kg może być, jak pisałem, dałbym dla pewności jakiś podkład z dodatkowej, solidnej deski od spodu biurka, w ostateczności chyba można zwrócić.

0

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. W takim razie chyba kupuję. Może nogi w moim biuku nie są jakieś super stabilne, ale dobrze, że są trzy z tyłu - siła powinna się rozłożyć.

1

Pisałem to przy okazji innego tematu (może komuś się przyda ta informacja):
Posiadam biurko z ikea:
https://www.ikea.com/pl/pl/p/linnmon-adils-stol-bialy-s09929641/
oraz uchwyt:
https://www.x-kom.pl/p/397639-uchwyt-do-monitora-art-l-16gd.html
i powieszone dwa monitory samsunga 16:10 24" FullHD (S24E650) i trzyma się bardzo stabilnie (uchwyt przymocowany na skraju biurka śrubą od spodu)

1

Od dwóch dni uchwyt jest już zamontowany na moim biurku i trzyma się bardzo solidnie. Dzięki wszystkim za doradzenie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1