Nowy RAM - PC nie wstaje

0

Witam,

Kupiłem dziś 1x 4GB 1600Mhz DDR3 Kingston HyperX blu.
Obecnie posiadałem 2 kości RAM - 1x 4GB 1333MHz oraz 1x 2GB 133Mhz.
Tą kość 2GB chcę zastąpić HyperX'em. Jednak kiedy wepne już kość, włacze komputer to system kilka razy się resetuje (a nawet uruchamia się raz narzędzie naprawy systemu windows 8.1 - które wiesza się na turkusowym ekranie.) kiedy wepnę samego HyperX'a efekt jest ten sam. Płyta Asus P7H55-M LE obsługuje do 8GB RAM max 1333Mhz ale z tego co wiem RAM 1600 powinien być zwolniony i działać poprawnie na 1333Mhz. Co jest Grane? Dodam, że procesor to Intel Core i3 540

0

Podkręć ten 1333Mhz

0

Po zakup RAM-u idzie się do sklepu z komputerem - zwłaszcza gdy próbuje się nagiąć oficjalne ograniczenia.
Unikniesz nerwów ;-)

Przypominam sobie dwa przypadki (na różnych komputerach) gdy druga czy trzecia nawet pamięć dopiero odpaliła.
Jakbym kupił w ciemno to bym się potem wkurzał...

0

Miałem ostatnio przypadek, że płyta główna nie zaakceptowała mi pamięci 1333 na 1066 (wziąłem, żeby sprawdzić i ewentualnie wymienić).
Mi się udało wymienić, nie wiem jak to w twoim przypadku będzie.

Warto tez popatrzeć na specyfikację płyty dokładnie, jeśli się kupuje w ciemno, bo może się zdarzyć, że nawet pamięć, która się wydaje odpowiednia nie zadziała. Przeważnie można znaleźć na internecie wykaz przetestowanych pamięci dla danej płyty.

0

Płytę za jakiś czas i tak będę zmieniał ale myślałem, że coś z tym zrobię. Na 2 kościach nie mogę wejść do BIOSu, na samym HyperX BIOS wstaje ale nie ma tam nic od RAM, jedyne info to 4GB dostępnej pamięci - a o taktowaniu, napięciu nie ma nic

0

Czy ktoś wie jak w BIOS'ie płyty P7H55-M LE mogę ustawić albo chociaż podglądnąć napięcie RAM? Wszędzie w necie na forach widzę jak ludzie ustawiają, przestawiają lecz w moim BIOS'ie wgl nie ma takich opcji. Aktualizowałem przed momentem BIOS i nadal brak opcji od zasilania.

0

Powinieneś mieć pełny opis możliwości tej płyty od producenta,
łącznie z opisem biosu, instalacją ram, proca, a nawet sterów.

Jeśli tego nie ma, no to... to jest kaszana nie płyta. :)

0

Też miałem z tym problem. Składałem komputer i kupiłem pamięci 1600, gdzie płyta domyślnie obsługiwała 1333. Niestety samo podkręcenie taktowania powodowało to, że komputer się nie włączał. Dodatkowo trzeba było zwiększyć napięcie poza domyślne 1.5V na 1.65V. Po tym zabiegu komputer zaczął działać, jednak od czasu do czasu po prostu się wiesza.
Jednak gdy działam na 1333 z napięciem 1.5V wszystko działa ok i tak się zastanawiam, po co kupowałem pamięci 1600? :P
No ale tak to jest jak się coś przeoczy podczas takiego kupowania :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1