Edytor tekstowy, szybki, kolorownie składni

0

Miałem Notepad2, ale nie działało skojarzanie z nim typów plików. Co polecacie?

6

Mało nauki - Notepad++. Dużo nauki, szybsza edycja - vim lub emacs.

2

Co jest takiego zajedwabistego w vim czy emacs że jest "szybsza edycja"?

3

Milion różnych mniejszych lub większych ficzerów do edycji tekstu dostępnych bez odrywania palców wskazujących od klawiszy F i J.

1

Sublime Text 2 jeśli masz trochę hajsu na zbyciu (można "przetestować" za darmo zupełnie jak WinRAR'a).

1

Większość tych ficzerów vimowskich wymienionych w komentarzach pod postem Wibowita ma też EditPlus, którego od lat używam do kodowania webdeveloperki. Ostatnio nawet dodali wbudowaną obsługę TortoiseSVN/Git :)

Jedyny minus to praaaaawie kompatybilna składnia perlowskich regexów. Czasem się dziwię, że nie działa, bo nie eskejpowałem ].

1

EditPlus jednym się różni od vim-a - przypomina edytor tekstu. Natomiast vim-a obsługuje się zupełnie inaczej, niż wszystkie inne edytory tekstu które kiedykolwiek powstały i powstaną. Coś dla outsiderów żeby się mogli dowartościować że udało im sie go nauczyć a inni polegli.

Na przykład kopiowanie to bardzo często spotykany skrót [Y] (w końcu litera y od copY - można było sie od razu domyślić), a wklejanie to wcale nie Ctrl+V bo Ctrl+V to rozpoczęcie trybu visual (tak żeby od razu zgasić tych co myślą że się naumiali już edytorów tekstu w swoim życiu). A jak ktoś włączył vim-a pierwszy raz i nie wie co to "tryb visual" to sie dopiero zdziwi.

1

vim-a obsługuje się zupełnie inaczej, niż wszystkie inne edytory
nano ma też dzikie klawisze (zapis Ctrl+O, szukanie Ctrl+W, ... nie, odwrotnie) a jednak jest dużo bardziej cywilizowane od vima. przede wszystkim, żeby dodać nowy tekst wystarczy zacząć pisać.

1

Polecam Geany IDE. http://www.geany.org/Main/About - "Geany is a small and lightweight Integrated Development Environment" - czyli wypisz, wymaluj to co opisuje nazwa Twojego tematu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0