Obsługa myszki (tryb tekstowy, okienkowy) na Linuxie

0

Mam funkcje, w których potrzebuję korzystać z przerwań. Moje pytanie brzmi: Jaki typ danych powinna mieć zmienna działająca na rejestrach? kompilator informuje i nieznalezionym identyfikatorze registers oraz intr. Te typy znajdują się w bibliotece DOS, czyli według nazwy odwołuje się tylko do systemów DOSowskich? Czyli na Linuxie nie będzie działało?

1

Nie doradze za wiele z Pascala w tej kwestii. Jednak jeśli chciałbyś pokombinować w TASMie. To może spróbuj pobrać http://olesio.eu/olesiolab/dos_asm.rar i przeanalizować źródła w podkatalogu ASM z plikami montowanymi w DosBOXie. Wprawdzie te TSRy w najlepszej wersji kodu jak do IPLAYa, Robbo czy Larry 2 i Lary 2 PL są pisane pod kątem patchowania kodu w pamięci. Ale może będziesz mógł je jakoś wykorzystać. Pamiętam, że w google znalazłem jakieś źródło TSRa w Pascalu, ale nie umiałem tego zmusić do działania.

Jeżeli jednak kombinujesz coś innego z przerwaniami, to może ktoś jeszcze coś tutaj doradzi konkretniejszego. Ja sam w życiu nie ogarnął bym tego tematu w Dosowym Asmie, ale pomogły mi teksty zawarte tam w plikach txt, pochodzące ze starego zina crackerskiego. Jakby co to przygotowany NC pod F4 ma edycje w AsmEdit, zaś z pod entera pliki .asm kompilują się do com.

1

Mam funkcje, w których potrzebuję korzystać z przerwań.
Jakie funkcje, i jakich przerwań?
Jakiego używasz kompilatora?

Jeśli FPC pod DOS-a (ściślej pod DOS-extendera GO32V2) to przerwania są, ale nie całkiem takie same jak pod czystym DOS-em.
Jeśli FPC pod Win32, to generalnie zapomnij, nie używa się.
Jeśli FPC pod Linuksa, to przerwania są, ale zupełnie inne niż pod DOS-em...

Jak w Linuxie odwołać się w języku Pascal do obiektów, dzięki którym będzie można korzystać z myszki wykorzystując moduł Graph?
Aaa, no czyli nie potrzebujesz przerwań, tylko obsługi myszy, i tak należało zapytać i zatytułować wątek.

Nie wiem. Ale zdaje się że jest tam jakiś moduł mouse?

1

@pasasap, czy ktoś ci dal bana na google?
http://pascal.sources.ru/mouse/amouse55.htm

0

Posiadam system operacyjny Fedora 19. Nie korzystam z myszki, lecz z panelu dotykowego.

Biblioteki Mouse, Gpm oraz własne implementacje nie działają poprawnie u mnie. Przy bibliotece Mouse mimo różnych eksperymentów ciągle wartości X i Y są wyzerowane mimo, iż je ustawiałem ręcznie SetMouseXY. Tak samo nie czyta klawiszy. Czy to wszystko jest pisane pod Winde? Co może być tego przyczyną? Albo po prostu podłączyć myszkę do portu USB? Tylko nie mam pod ręką, to nie sprawdzę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0