windows server 2003 i udostępnianie programów

0

Mam windows server 2003 (zainstalowanego na komputerze podłączonego do sieci) i mam tam zainstalowanego np. Gimp`a z którego rzadko korzystam i chciałbym aby na innych laptopach i komputerach (windows xp, vista i 7) jak będzie potrzebny odpalić z serwera (nie instalować go na tych laptopach i komputerach)

Chodzi o to że serwer plików działa jednak nie umiem udostępnić programów ;/

Ktoś umiałby pomóc?

0

Włączyłeś pulpit zdalny?

0

Nie rozumiem - nie da się udostępnić katalogu z programem jako udział sieciowy i nie działa wtedy? Akurat GIMP powinien zadziałać. Potem zostaje zrobić skrót sobie na innych komputerach i sprawa z głowy.

Możesz też wykorzystać wspomniany wyżej Pulpit zdalny - łączysz się z serwerem i pracujesz na nim.

Uruchamianie aplikacji z innego komputera przez Zdalny Pulpit ale bez całej tej otoczki pulpitu to już np. RemoteApp, ale to jest dopiero w Windows Server 2008, a przynajmniej takie mam wrażenie.

0

udostępniłem program w sieci (akurat nie gimp tylko office 2007) i coś nie złapał mi (laptop win 7).
Może trochę pokolei napiszę:
-zainstalowałem office
-udostepniłem go
-zmapowałem jako dysk sieciowy (na lapku)
-próbowałem uruchomić z laptopa

I nagle Nicość (nawet po xxx min.) ;-(

0

odpal pulpit zdalny i operuj na serwerze przez tą funkcję :)

0

Ja taki wybredny jestem i niezbyt chce przez pulpit zdalny ;/ bo tam jak wlaczyłem opere to jej obsługiwać się nie dało ;/ (Tzn. ciągle się odświeżała).

0

Nigdy nie słyszałem o czymś takim jak uruchamianie programu zainstalowanego na innej maszynie. (Z wyjątkiem oczywiście aplikacji webowych i rozproszonych.)
A w przypadku Office pewno byłoby to złamaniem licencji, która pewno pozwala na korzystanie z niego na zainstalowanej maszynie. W przeciwnym przypadku, w całej firmie można by mieć jedną instalację, z której korzystaliby wszyscy pracownicy.

0

Szkoda, że to tak nie działa ;/ a co do licencji to microsoft mógłby zrobić licencję "serwerową" (z możliwością instalacji na serwerze).

0

Nie wiem czy bawili by się w robienie nowej licencji dla jednego użytkownika na świecie.

0

dostępniłem program w sieci (akurat nie gimp tylko office 2007) i coś nie złapał mi (laptop win 7).
no to mowa o gimpie czy office'ie?

można zrobić tak: podmontować katalog zdalny, i na każdym komputerze osobno zainstalować office'a z podaniem tego katalogu jako docelowego.

gimp powinien działać uruchomiony wprost z udostępnionego dysku, a jeżeli nie, to nadaj literkę temu dyskowi sieciowemu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1